1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. YouTube Kanalı Büyütme Yolları

YouTube Kanalı Büyütme Yolları

featured

Çoğu kişinin araştırdığı konulardan birisi olarak ön plana çıkan YouTube kanalı büyütme yolları ile alakalı bilgiler sunacağız. Türkiye genelinde YouTube, çok trend bir sektör haline geldi de diyebiliriz sanırım. Kanal, yerinde sayarak sizlere herhangi bir başarı getirmez. Ancak herhangi bir şey yapmadan da başarı elde etmek mümkün değil.

YouTube kanalı reklamları ile birlikte para kazanma şansına sahip olursunuz. Ancak Google, zaman içerisinde bu özelliği dahi kurala bağladı. Sizlere bazı seçenekler sunacağız.

Youtube kanalınızı büyütmeye çalışmadan önce bilmeniz gereken maddeleri dikkatlice okuyun.

  • Kanalınızın yeterli içeriğe sahip olduğuna emin olun.
  • Intro, outro, kanal açıklaması, video bölümleri ve benzeri kısımları tamamladığınıza emin olun.
  • Eksik ekipmanlarınız varsa tamamlayın.
  • Rakip analizinizi iyi yapın.
  • Taklitçi olmayın.

 

 

YouTube Kanal Tanıtımı Yöntemleri

Bundan kısa bir zaman dilimi öncesinde YouTube kanalını büyütmek için izlenmesi gereken yollar başlıklı bir içeriği sizlere sunmuştuk. Tabi ki kanalınızın çok daha kısa sürede tanınması için bazı izlemeniz gereken püf noktalar söz konusudur. Hemen bunlardan birkaçını sizlere sunacağız.

SOSYAL MEDYA HESABI OLUŞTURMA

Evet, YouTube kanalınız olacak ancak günümüz Youtuberlarının da yaptığı gibi sosyal medya hesaplarınız da olacak. Bu nedenle daha geniş kitlelere erişmek için Facebook, Instagram, Twitter ve Pinterest hesapları açmanızı öneriyoruz. Bu sayede sosyal medyada da arandığınızda varlığınız insanları karşılayacak.

SOSYAL MEDYA VE GOOGLE REKLAMLARI

Günümüzde özellikle diğer içerik üreticileri, birbirleri ile videolar çekerek dahi VİRAL REKLAM adını verdiğimiz tekniği uygulayarak yaygınlaşıyor. Dolayısı ile sizlerde bu seçenekleri ön planda tutun. Popüler sayfalarda ücretli reklam anlaşmaları yapın. Videolarınızı ve kanal tanıtımlarınızı yayınlatın.

Google Adwords sistemini kullanarak kanalınızın yani kendinizin reklamını cüzi miktarlarda doğru hedef kitlelere verin. Kısa süre içerisinde farkı görün.

HEDİYELER DAĞITIN

Bu da bir reklam yatırımı diyebiliriz. Günümüzde özellikle hediye dağıtmak, sizi çok daha popüler hale getirir. Çekiliş ile hediyeler dağıtarak çok daha fazla abone çekebilir, izlenme elde edebilir ve yaygınlaşabilirsiniz. Bunu da bir nevi reklam yatırımı olarak düşünmekte fayda var.

DİĞER İÇERİK ÜRETİCİLER İLE ORTAKLAŞA PROJELER YAPIN

Türkiye genelinde özellikle birçok ünlü içerik üretici mevcut. Bunlardan sadece herhangi biri ile dahi ortak video çekmeniz demek, çok büyük bir reklam demek. Kısacası kanalınızın büyümesi için en kolay ve en dolaylı tekniklerden birisi diyebiliriz.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap