1. Ana Sayfa
  2. Öneri Bölümü
  3. Ön Ödemeli Kartların Güvenliği

Ön Ödemeli Kartların Güvenliği


Ön ödemeli kart bankalar tarafından yeni sunulan bir hizmet olmasına karşılık internet alışverişini daha güvenli hale getirdiği için popüler bir kart çeşidi olmuştur. Özellikle ön ödemeli kartların güvenliği diğer kartlara kıyasla çok daha fazladır.

Ön Ödemeli Kart Nedir?

Ön ödemeli kart temelde banka ya da kredi kartından farklıdır. Normal kartlar gibi bir hesaba bağlı olmasına gerek yoktur ve sadece kullanıcının karta yüklediği miktar kadar harcama olanağı sunmaktadır. Bu kapsamda çeşitli abonelik kartlarına da benzetilebilir. Bunun dışında ise ödeme konusunda diğer kartlardan hiçbir farkı yoktur; market ve giyim gibi alışverişlerde kullanıldığı gibi özellikle internet alışverişlerinde daha güvenli alışveriş deneyimi yaşanması için tercih edilmektedir.

Bu kartın en büyük özelliği yaş sınırının diğer kartlara göre daha düşük olmasıdır. Ön ödemeli kartlar için yaş sınırı bankaya göre değişmekle birlikte ortalama 12’dir. 12 ve üzeri yaşta olanlar ön ödemeli karta sahip olabilir. Bu yaş grubu için özellikle oynadıkları oyunlarda çeşitli oyun içi ödemeleri yapmak gerekli olduğundan ön ödemeli kart sorunsuz bir şekilde ödeme yapabilmelerini sağlar.

Ön Ödemeli Kart Güvenli mi?

Ön ödemeli kart güvenli mi sorusu için tamamen güvenlidir sorusu yanıtı verilebilir. Çünkü bu kart yapısı gereği banka kartı ya da kredi kartı gibi değildir ve bir hesaba bağlı olarak çalışmaz. Sadece karta yükleme noktalarından yapılan yüklemeler sonucunda bakiyeye sahip olur. Bu yüzden de kart kullanıcılar açısından karta yükledikleri para kadar kullanım olanağı sunar.

Özellikle oyun içi satın almalar, internet alışverişleri ya da benzeri giderler için ön ödemeli kart kullanımı son derece yararlı olmaktadır. Gençlerin yanlarında nakit para taşımasını da ortadan kaldıran ön ödemeli kartlar bu sayede harcamaların daha hızlı şekilde yapılmasını da sağlar. Bunun yanında harcamaların kolayca kontrol edilmesini de yine anne ve babalar için sunabilmektedir. Gençlerin aldıkları harçlıkları biriktirmek amacıyla da ön ödemeli kartlar kullanım sağlamaktadır.

Tüm bu özellikleri ile ön ödemeli kartlar güvenli kullanım sunarak kullanıcıları için sorunsuz alışveriş deneyimi yaşatmaya yardımcı olmaktadır.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap