1. Ana Sayfa
  2. Öneri Bölümü
  3. Mutlaka Bulunması Gereken IOS Uygulamaları

Mutlaka Bulunması Gereken IOS Uygulamaları

featured

Apple’ın uygulama marketi App Store’da 1 milyonun üzerinde uygulama bulunuyor. Bu uygulamalardan bazıları olmazsa olmaz uygulamalar olarak öne çıkıyor. Bu yazıda bir iPhone akıllı telefonunda mutlaka bulunması gereken IOS uygulamaları listeledik.

iOS Uygulama Marketi

Günümüzde akıllı telefonlarda bulunan uygulamalar sayesinde hayatımız kolaylaşıyor. Mobil uygulama geliştiriciler, hedef kitlesine ulaşmak için iOS uygulama mağazasını tercih ediyor. Apple cihaz kullanıcıları, uygulamaları deneyerek iOS için geliştirilen uygulamalara olan ilgiyi arttıyorlar. Bazı uygulamalar çabuk keşfediliyor ancak kalıcı olmuyor. Bazı uygulamalar ise uzun süre popülerliğini koruyor.

Clips

Apple tarafından yapılan uygulamalardan olan Clips, eğlence amacı ile kısa videolar oluşturabileceğiniz bir uygulama. Farklı sticker ve emoji seçenekleri sunan Clips, iPhone X ve üst modellerinde TrueDepth kamera özelliği barındırıyor. TrueDepth özelliği ile üç boyutlu selfieler çekmek mümkün.

iMovie

iMovie, Apple’ın IOS ve macOs için geliştirdiği bir video düzenleme uygulaması. iMovie sahip olduğu gelişmiş özellikler ile diğer video düzenleme uygulamaları ile eşdeğer. Tamamen ücretsiz olan uygulamada, yeşil ekran efekti gibi pek çok özellik bulunuyor.

Splice

Splice da bir video düzenleme uygulamasıdır. Profesyonel özellikleri sayesinde bilgisayardaki video düzenleme uygulamalarının yaptığı bir çok işi yapabilmektedir. Gelişmiş ses düzenleme seçenekleri, HD desteği, ağır çekim, müzik satın alma, ileri sarma gibi özellileri bulunmaktadır. Sürükle bırak şeklinde çalışır ve otomatik senkronizasyon sağlar. Uygulama ile iTunes’tan müzik indirebilir, farklı görsel efektler ve geçişler ekleyebilirsiniz.

Find My iPhone

Find My iPhone kullanarak iPhone, iPod ve iPad’inizi kaybetme riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Find My iPhone uygulaması, IOS işletim sistemine sahip tüm cihazlarda çalışır ve içindeki bilgilerin zarar görmesini önler. Uygulamaya iCloud veya Apple ID hesabınızı girdiğinizde, kayıp cihazınızın nerede olduğunu öğrenebilir ve cihazınızı kilitleyebilirsiniz.

YouTube

2005 yılından bu yana dünyanın en geniş kapsamlı video paylaşım sitesi olan YouTube, en fazla takip edilen ve en fazla etkileşimi olan sosyal medya uygulamalarındandır. Bu yüzden mobil uygulama adımları da kısa süre içinde geldi ve kısa sürede iOS telefonlarda en çok indirilen mobil uygulamalar arasında girdi.

Snapchat

Anlık olarak resim ve video paylaşmanızı sağlayan Snapchat, iPhone cihazlarda bulunması gereken uygulamalardan biri. Uygulama ile mobil cihazınız ile çektiğiniz resimleri ve videoları arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Paylaşılan videolar ve resimler, görüntülendikten sonra izinsiz kullanımı engellemek için Snapchat sunucuları tarafından silinir.

Instagram

Gün geçtikçe popülerliği artan Instagram, içindeki reklam ağı ile de kullanıcılarına en çok kazandıran sosyal ağlardan biri oldu.  Filtreleme seçenekleri ile muhteşem fotoğraflar yaratabilir ve fotoğrafları kolayca paylaşabilirsiniz. Ayrıca takip ettiğiniz arkadaşların fotoğraflarını da görebilir ve yorum yapabilirsiniz. Instagram, kullanıcılarına Story, Reels gibi yeni uygulamalar ekleyerek çeşitli paylaşım seçenekleri sunmaya başlamıştır.

Facebook

Dünyada en çok kullanıcısı olan sosyal ağ hiç şüphesiz ki Facebook’tur. IOS cihazlarda da yerini alan Facebook, eski arkadaşlarınız ile iletişim kurmak, yeni arkadaşlar edinmek ve gelişmeleri takip etmek için milyonlarca kişi Facebook’un iOS uygulamasından faydalanıyor.

 

 

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap