1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. Motivasyon sağlayan girişimci sözleri

Motivasyon sağlayan girişimci sözleri

Motivasyon sağlayan girişimci sözleri

Bu konuda siz değerli okurlarımız için motivasyon sağlayan girişimci sözleri ve ilham verici zenginlerin paylaşımlarından bahsedeceğiz.

Günlük hayatımızda herhangi bir işi yaparken o işi daha iyi yapmak adına motive edici ve ilham verici sözleri okumak, bu sözlerle gaza gelmek isteyebiliriz. Zenginlerin ortak noktalarından birisi genel olarak hepsinin kitap okumaları ve sözcük dağarcığını genişletmeleri. Hayal gücü ve tecrübeleri daha geniş olan bir kişinin girişimleri de daha başarılı olabiliyor.

Motivasyon ve başarı sağlayan girişimci sözleri

Dünya üzerinde pek çok zengin insan bulunuyor. Bu insanlar sağladıkları başarılı girişimler ile insanlara ilham kaynağı oluyor. Bu insanlar verdikleri ilham dolu sözler ile birlikte yeni girişimcilere adeta umut ışığı oluyor.

Şu anda dünyanın en zengin insanları arasında bulunan ve Tesla ile SpaceX’in sahibi olan Elon Musk, iş kurmayı kek yapmaya benzetiyor. Eğer kişi doğru malzemeleri dökerse kek tam kıvamında olur. Kısacası bir işe girerken o işte başarılı olmak ve daha çok kazanç elde etmek için doğru adımları uygulamak, doğru işlemleri yapmak gerekiyor.

Google’ın kurucu ortaklarından birisi olan Sergey Brin’in sarf ettiği sözlerden birisi de başarılı olmanın yolunun başlangıçta birçok hata yapmak olduğu olarak açıklanıyor. Kısacası bir kişi yaptığı hatalardan ders almalı, o işi hatalı yapsa da bu hataya dikkat edip tecrübe kazanmalı. Bu sayede başarılı bir insan olmaya başlar.

Motivasyon sağlayan girişimci sözleri

Google’ın kurucu ortakları bildiğiniz üzere Google arama motorunu kurduktan sonra 10 milyon dolar değerinde bir yatırım alıyor. Bu yatırım Google şirketi adına bulunduğundan dolayı ve o zamanlar şirket henüz kurulmadığından ötürü bu parayı çekemiyorlar. Bunun için hemen Google şirketini kurma girişimlerine başlayan ekip, Google şirketini kuruyor ve kısa sürede zengin bir şirket haline geliyor.

Richard Branson’un söylediği sözlerden birisi fırsatların bir otobüse benzediği. Girişimci otobüse geç kalsa bile bir sonraki otobüse yetişebilir. Kısacası bir teknolojide yeterince geç kalmışsa daha yeni teknolojilere odaklanabilir. Örneğin günümüzde sanal gerçeklik teknolojileri yer alsa da halen bu alanda gelişmeler yapılıyor. Kullanıcı eğer sanal gerçekliğe ağırlık verirse otobüsü doğru anda yakalamış olur. Tabii bu bir örnek. Bunun gibi çeşitli örneklendirmeler yapılabilir, yeni fikirler üretilebilir.

Estee Lauder’in çok önemli bir girişimci sözü bulunuyor. Kendisi başarı için hayal kurmadığını, bunun için çalıştığını söyler. Bazı insanlar “Param olsaydı şunu yapardım, şu işi kursak iyi para kazanırız.” gibi sözler söylüyor. Bu sözler fikir olarak kalmak yerine eğer mantıklı ise icraate dökülmeli.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap