1. Ana Sayfa
  2. Genel İnceleme Haberleri
  3. Minecraft oyun incelemesi

Minecraft oyun incelemesi

Minecraft oyun incelemesi

Günümüzün en popüler oyunlarından birisi olan Minecraft için bir oyun incelemesi içeriği hazırladık. Umarız sizler için yararlı bir yazı olur.

Öncelikle Minecraft’tan kısaca bahsetmek istiyoruz. Minecraft, 2009 yılında Markus Persson tarafından geliştirilmeye başlanan bir oyun. Markus, küçüklükten beri bilgisayar programlamaya merak salmış bir kişi. O zamanlar simülasyon tarzı oyunlardan ilham alarak Minecraft oyununu geliştirmeye başlayan Markus ve Jens, oyunun bu kadar popüler olacağını düşünmüyordu. Şu anda dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi olan Minecraft, Microsoft tarafından gelişmeye devam ediyor.

Minecraft oyun incelemesi

Minecraft oyununu öncelikle grafikleri bakımından değerlendirelim. Oyundaki grafikler için genel olarak yorumları incelediğimizde bazıları oyun grafiklerinin gerçekçi olmadığı, bazıları da oyunun grafiklerinden çok özelliklerini beğendiğini belirtiyor. Minecraft oyununa hiç başlamayan bir kullanıcı oyuna şüpheyle yaklaşsa da birçok kişi başladıktan sonra oyunu bırakamıyor. Kısacası oyun grafiklerinden çok özellikleriyle ve vaat ettikleri ile birlikte ön plana çıkıyor. Bana göre oyunun grafikleri eskisine göre daha iyi hale gelmiş durumda. Her güncellemede dokusal değişiklikler alan oyun, grafik konusunda da bir yol kat etmiş durumda.

Minecraft oyun incelemesi

Minecraft oyununda değerlendirilmesi gereken bir diğer kısım mekaniği olmakta. Oyunun oynanış mekaniği oldukça kolay. Masaüstünde klavye ve fare ile birlikte oynanabilen oyunun tuşları kullanıcıların çok hareket etmeden rahatlıkla basabileceği yerlere konumlandırılmış durumda. Bu da hızlı bir oyun deneyimi sunuyor.

Oyunun özellikleri kullanıcılara hayal gücünün sınırlarını zorlamayı sağlıyor. Çünkü oyunda yapılabilecek pek çok şey bulunuyor. İsteyen kullanıcılar hayatta kalma türünde oynayabilir, isteyenler üretkenliğini konuşturarak mimari tasarımlar yapabilir, isteyenler modlu oynayarak oyunu daha farklı bir hale koyabilir. Kısacası oyun çok geniş amaçlara sahip. Kullanıcılar kendi amaçlarını belirleyerek yani bir görev listesi oluşturarak bu yoldan ilerleyebilir veya hazır haritalarda oynayarak buradaki görevleri tamamlayabilir.

Minecraft oyun incelemesi konusunda konuşulması gereken bir diğer konu modlar olmakta. Oyunda yer alan modlar kullanıcılara daha fazla özellik sunuyor. Sıradan Minecraft oyunundan sıkılan kullanıcılar modlu Minecraft oynayarak Minecraft’ın kendisinden kat kat daha fazla özelliğe sahip modlarla birlikte oyunu daha keyifli hale getirebiliyor. Bu konuda birkaç örnek vermek gerekirse Minecraft’ta enerji sistemi ile enerji üretip bu enerjiyi depolamak ve elektronik eşyalarda kullanmak, araba sürmek, bilgisayar kullanmak ve programlama yapmak gibi pek çok şey mümkün olmakta. Özellikle görevli mod paketlerini tercih etmek oyunun daha eğlenceli olmasına imkan tanıyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap