1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. McAfee Kurucusu John McAfee Ölü Bulundu, Ölüm Sebebi İntihar mı?

McAfee Kurucusu John McAfee Ölü Bulundu, Ölüm Sebebi İntihar mı?

featured

Ünlü anti virüs programı olan McAfee’nin kurucusu John McAfee hayatını kaybetti. Vergi kaçırma suçu sebebiyle geçen Ekim ayından beri İspanya’da tutuklu duran ve ABD’ye iadesi istenen yazılımcı McAfee’nin tutuklu kaldığı hücrede ölü bulunduğu açıklandı. İlk bilgilere göre ise ölümü intihar olabilir.

Hücresinde Ölü Bulundu

Pek çok bilgisayarda kullanılan ve alanında önemli yazılımlar arasında bulunan McAfee anti virüs programının kurucusu olan John McAfee’nin hayatını kaybettiği öğrenildi. Bir süredir İspanya’da tutuklu bulunan McAfee’nin ölüm sebebi ise intihar olarak ilk verilere göre belirtildi.

Sadece anti virüs programı ile değil aynı zamanda kripto dünyası için de önemli bir isim olan John McAfee yaşamı boyunca teknolojiye ilgi gösterdiğinden son dönemlerde kripto sektörüne de ilgi gösteriyordu. Bazı kripto yatırımcıları tarafından ise piyasalarda spekülasyon yapmak ile suçlanıyordu.

John McAfee Neden Tutuklanmıştı?

John McAfee vergi konuları yüzünden ABD adli makamları tarafından aranan bir isimdi. McAfee’nin tutuklanma sebebi de ABD’nin McAfee hakkında tutuklama kararı çıkarmasıydı. Geçen Ekim ayında İspanya’da yakalanan McAfee, ABD’ye iade edilmek için tutuklanmıştı. 74 yaşında olan McAfee, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’in iddialarına göre ise şimdiye kadar tespit edilen 5 kez vergi kaçırma girişimi yapmıştı. ABD’de yargılanması sonucunda ise vergi kaçırma ve vergi beyannamesinde usulsüzlük yapmak gibi suçlardan toplamda 30 yıl hapis cezası alabileceği öne sürülmüştü.

İspanya’da yakalandıktan sonra buradaki mahkemeler tarafından da yargılanan McAfee, ABD’ye iade edilme sürecini bekliyordu. McAfee’ye göre ise İspanya, ABD’ye yaranmak için iade yapmak istiyordu, kendisinin İspanya’da tutuklu kalması için hiçbir sebep bulunmuyordu.

Ayrıca McAfee birkaç zaman önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada asla intihar gibi düşüncelere sahip olmadığını ve vefat ederse ölümünün arkasında başka işlerin olacağını belirtmişti. Bu durum ise John McAfee intihar etmedi mi sorusunu akıllara getirdi. Ancak McAfee’nin yakın çevresi ünlü ismin özellikle son zamanlarda çok fazla psikolojik sorun yaşadığını ve paranoyak davranışlar sergilediklerini de ifade etti.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap