1. Ana Sayfa
 2. Öneri Bölümü
 3. Mail İmzası Nedir, Nasıl Eklenir?

Mail İmzası Nedir, Nasıl Eklenir?

featured

Mail imzası oluşturmak kolaydır çünkü tam olarak nasıl imzalanacağına dair bir standart yoktur. Çoğu kurumsal e-posta kullanıcısı, imza bölümüne, her türlü bilgiyi koyabileceğiniz bir kartvizit gibi davranır. Bu tercih, öncelikle ciddi kullanıcıların tercihidir. Bireysel kullanıcılar, özellikle alıntılar ve iletişim bilgileri olmak üzere gerekli metni tanımlayabilir.

Mail İmzası Neden Önemlidir?

Kurumsallaşma ve markalaşma amacıyla her türlü işletme için elektronik imza zorunludur. Diğer bir deyişle elektronik imzalar kurumsal gereklilikler ve göstergelerdir. E-posta imzası, şirket çalışanı olduğunuzu, kuruluşla iletişim kurduğunuzu veya kuruluşu/şirketi temsil ettiğinizi belgelemektedir. Yazının başında da belirtildiği gibi elektronik imza bir tür kartvizittir. Kendinizi kuruluş çatısı altında bir çalışan olarak tanıtmanızı sağlar. Gerçekten de dijital imza, bir kuruluşun dijital tanımlayıcısıdır. Bu kimlik, sizi e-posta gönderdiğiniz kişi veya kuruluşa karşı tanımlayan bilgileri içerir.

Mail İmzasında Olması Gerekenler

Dijital imzaya hangi bilgilerin ekleneceğini düşünürken, işe bir kartvizitle başlayabilirsiniz. Aslında, bazı kuruluşlar dijital kartvizit formlarını doğrudan dijital imzalara ekler. Ancak yaratıcı mail imzası ekleme için gerekli bilgiler şu şekilde özetlenebilir:

 • Ad-Soyad
 • Kuruluş adı
 • Unvan
 • Web sitesi adresi
 • Telefon (sabit hat)
 • Faks numarası
 • E-posta adresi
 • Konum bilgisi

Mail İmzası Nasıl Oluşturulur?

Elektronik imzanız metin, fotoğraf, elektronik kartvizit veya el yazısı imzanızın görüntüsü şeklinde olabilir. Ama önce, Outlook ve Gmail’de standart bir e-posta imzasının nasıl oluşturulacağı konusunda adım adım ayrıntılı bir biçimde anlatım vardır. Dünyanın en çok kullanılan üç e-posta aracı olan Gmail, Yandex ve Hotmail/Outlook için nasıl imza oluşturulacağını öğrenerek maile imza ekleme konusunda başarılı olabilirsiniz. Her e-posta hizmeti, kendi yönergelerine göre bir e-posta imzasının nasıl oluşturulacağını açıklar. Bunun yanı sıra Hubspot sitesi ile aboneliğe gerek olmadan ihtiyacınız olan imzayı ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Bu site, oluşturduğunuz imzayı tüm mesajlaşma platformlarında kullanmanızı kolaylaştırır. Kısacası bu araç, e-posta imzanızı özelleştirmenize ve ihtiyacınız olan bilgileri eklemenize olanak tanır. Wisestamp web ise sitesinde bir imza oluşturmak için Outlook veya Gmail hesabınızı girmeniz gerekir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra imzanızı oluşturmaya ve düzenlemeye başlayabilirsiniz. Hubspot’tan farklı olarak, bu site ayrıca birçok ücretli seçenek sunar. Daha özgün ve yaratıcı çalışmalar için premium modeli tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap
 • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap