1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Linkedin Nedir? Ne İşe Yarar?

Linkedin Nedir? Ne İşe Yarar?

featured

İş dünyasının da kendisine özel bir sosyal medya platformu olması mantığı ile ortaya çıkan Linkedin ile alakalı olarak bilinmeyen bazı özellikleri yakından inceleyeceğiz.Bildiğimiz gibi artık birçok farklı alanda yeni nesil sosyal medya uygulamaları kendisini gösteriyor demek yanlış olmaz. Linkedin, bir topluluk tarafından geliştirildi ve sonrasında çok ciddi bir fiyata Microsoft şirketi tarafından satın alındı. Ancak birçok kişi ne olduğunu bilmiyor. Hemen sizlere tanıtıcı birkaç bilgi verelim.

Linkedin Nedir?

Linkedin, iş dünyasındaki insanları yine kurumsal bağlamda bir araya getirmeyi kendine amaç edinmiş bir yeni nesil sosyal medya sistemidir.

Dünya genelinde çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Ülkemize de girmesi ile birlikte modern iş dünyası bu sistemi ciddi anlamda aktif olarak kullanmaya başladı. Öyle ki büyük şirketler, işe alım mülakatlarında Linkedin profili üzerinden dahi inceleme yapma yoluna gidiyor. Bu gerçekten son derece önemli bir adım.

Linkedin Ne İşe Yarar?

Linkedin, içeriğinde birçok farklı imkanı siz değerli üyelerine sunan kurumsal bir sosyal medya platformudur. Ancak konsept olarak kendisini diğer sosyal medya sistemlerinden de kesinlikle soyutlamamıştır.

Yine diğer sistemlerde ki gibi resimli, videolu ya da metinsel paylaşımlar yapabilirsiniz. Arkadaşlar ekleyebilir, ağ kurabilir, ticari işletme profilleri açabilirsiniz. Bu anlamda sizlere çok kapsamlı özellikler sunması gerçekten takdir edici. Bunun dışında bazı öne çıkan özelliklerini inceleyecek olursak;

  1. İşletme profilleri açılabilir,
  2. Ücretli üyelikler ile Linkedin üzerinde istihdam arayışı yapabilir,
  3. İş ilanlarına başvuru yapabilir,
  4. Türkiye ve dünya genelinden meslektaşlarınız ile etkileşim içerisinde olabilir,
  5. Etkinlikler planlayabilir,
  6. Organizasyon tanıtımları yapabilir,
  7. Firmalara dair değerlendirmeler yapabilir ya da yapılan değerlendirmeleri inceleyebilirsiniz.

Kısacası Linkedin sosyal medya platform, tamamen kurumsal dünyayı içerisine alan ve iş sektörünün kısa süre içerisinde en hızlı büyüyen alternatiflerinden birisi olmuştur.

Kendi alanında bunu yapan ilk sosyal medya sistemi olması nedeni ile de ayrıca ön plana çıktığını net şekilde söylemek mümkün. Her geçen gün daha da gelişen sistemde Türkiye ayağına bakan destek ekibi olduğunu da unutmayın.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap