1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası
  3. Lenovo K13 Note Özellikleri Açıklandı

Lenovo K13 Note Özellikleri Açıklandı

featured

Lenovo K13 giriş seviyesi akıllı telefon arayanlar için tanıtıldı. Uzun zamandır sektörde sessizliğini koruyan ve telefon açısından beklentileri karşılayamayan Lenovo yeni modeli ile birlikte sektöre giriş seviyesinde telefon ile devamlılığını gösterdi.

Lenovo K13 Tanıtıldı

Lenovo K13 özellikleri ile birlikte giriş seviyesinde kullanıcılara hitap etmek için tasarlandı. Özellikle 60 Hz ekran yenileme hızına sahip LCD ekranı, 48 megapiksel ana kamera gibi özellikleri ile dikkat çeken model her ne kadar giriş seviyesindeki kullanıcılar için ön plana çıkarılmış olsa da pek çok kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak özellikler taşıyor.

HD+ çözünürlüğe sahip olan modelde 6,5 inç IPS LCD ekran bulunuyor. Popüler çiy damlası çentik tasarıma sahip olan ekranın ön kısmında ise 8 megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

Lenovo K13 işlemci açısından da güçlü bir performans sergiliyor. Sekiz çekirdekli yonga setine sahip olan model aynı zamanda 4 GB RAM sayesinde de başarılı bir performans sergiliyor. Depolama açısından ise dahili 128 GB hafızaya sahip olan model böylece kullanıcıların beklentilerini de karşılıyor.

Lenovo K13 kamerası ise arka kısımda 48 megapiksel ana kameraya, 8 megapiksel ultra geniş açı, 2 megapiksel makra ve 2 megapiksel de derinlik sensörüne ev sahipliği yapıyor. Ön tarafta da görüntülü aramalarda da kullanılabilen kamera yer alıyor.

Lenovo K13 pil ömrü sayesinde de kullanıcılara hitap etmeyi başarıyor. 10 W şarjı destekleyen modelde 500 mAH pil bulunuyor ve ilaveten cihazın parmak izi tarayıcısı da arka tarafta yer alıyor.

Lenovo K13 Note özellikleri genel olarak şu şekilde;

  • Ekran: 60Hz yenileme hızını destekleyen 6.5 inç IPS LCS ekran
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 460 yonga seti
  • RAM: 4 GB
  • Depolama: 128 GB
  • Arka Kamera: 48+8+2+2 Megapiksel
  • Ön Kamera: 8 Megapiksel
  • Pil: 5.000 mAh pil (10W şarjla beraber)

Lenovo K13 Fiyatı

Lenovo K13 Note fiyatı açısından da 230 dolar ile piyasaya sürüldü. Model henüz Türkiye’de satışa çıkarılmadı ama Türkiye’de de satışa çıkarıldığında ortalama 2500 – 3000 TL bandında olması bekleniyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap