1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. League of Legends Dosya Onarma Nasıl Yapılır?

League of Legends Dosya Onarma Nasıl Yapılır?

League of Legends Dosya Onarma Nasıl Yapılır?

Hepinize merhaba Tilki.net okurları. LoL oyununun dosyalarını onarma rehberimizle karşınızdayız. League of Legends, çok popüler bir oyundur ve çok çeşitli bilgisayar donanımı üzerinde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, birçok farklı kişinin oynamasına izin verirken diğer yandan donanım sorunları oyunla ilgili sorunlara neden olabilir. League of Legends sık sık çöküyorsa sürücülerinizi güncellemekten oyun dosyalarını onarmaya kadar düzeltmenin birkaç farklı yolu vardır. Leage of Legends dosya onarma yapmak için aşağıdaki yolları izleyiniz.

League of Legends Dosya Onarma

League of Legends Dosya Onarma Nasıl Yapılır?

Ekran kartı sürücülerinizi güncelleyin. Ekran kartı sürücüleri grafik kartınızın bilgisayarınızla çalışmasını sağlayan yazılımdır. Sürücüleriniz güncel değilse oyunun çökmesine neden olabilirler. Sürücülerinizi güncellemek oyunu oynarken performansın da artmasına neden olabilir.

  • Grafik kartınızın üreticisini bilmiyorsanız, Win+R’ye basın ve dxdiag yazın. Üreticiyi Ekran sekmesinde bulabilirsiniz.
  • Kartınızı otomatik olarak algılamak ve gerekli sürücüleri indirmek için üreticinin web sitesini ziyaret edin.

League of Legends Dosya Onarma Nasıl Yapılır?

Tüm Windows güncellemelerini yükleyin. Windows güncellemeleri, DirectX veya diğer işletim sistemi dosyalarınızla ilgili sorunları çözebilir. Windows’u güncel tutmak, genellikle sisteminizi daha güvenli ve kararlı hale getirecektir, bu nedenle işleri güncel tutmak iyi bir uygulamadır.

League of Legends Dosya Onarma Nasıl Yapılır?

.Net Framework’ü yükleyin. Bu, League of Legends’ın gerektirdiği Microsoft’tan bir yazılım kitaplığıdır. 3.5 sürümünü manuel olarak yüklemek League of Legends’ı yeniden çalıştırabilir. 4.0 kurulu olsa bile yine de 3.5’i kurmanız gerekebilir.

League of Legends Dosya Onarma Nasıl Yapılır?

Oyun dosyalarınızı onarmak için “League of Legends Onarım Aracı”nı kullanın. League of Legends, oyun dosyalarınızı yeniden oluşturarak bozuk dosyalarla ilgili sorunları potansiyel olarak çözen bir araç içerir.

  • League of Legends Launcher’ı açın.
  • Ayarlar menüsünü açmak için Dişli düğmesini tıklayın.
  • “Onar” düğmesini tıklayın. Onarım işlemi yaklaşık 30-60 dakika sürecektir.

League of Legends Dosya Onarma Nasıl Yapılır?

Oyun içi ayarlarınızı düşürün. Oyunda grafik ayarlarınızı çok yüksek ayarladıysanız, donanımınızı aşırı yükleyip oyunun çökmesine neden olabilirsiniz. Tüm ayarlarınızı minimuma indirmeyi ve oyununuzun kararlı olup olmadığını görmeyi deneyin. Öyleyse, kararlılık ve grafik efektler arasında iyi bir denge bulana kadar ayarları tek tek yükseltmeye başlayabilirsiniz.

  • Oyundayken Seçenekler menüsünü açıp “Video” düğmesine tıklayarak video ayarlarını bulabilirsiniz.
  • Oyununuz başlamadığı için grafik ayarlarına erişemiyorsanız, League of Legends ayarlarını oyun dışında değiştirmenize izin verecek, hayran yapımı bir araç indirebilirsiniz.

League of Legends Dosya Onarma Nasıl Yapılır?

Windows’u ve League of Legends’ı yeniden yükleyin. Bir virüs veya başka bir kötü amaçlı yazılım parçası, oyununuzun çökmesine neden olabilir. Bazen, bu tür sorunları çözmenin en kolay yolu, her şeyi temizleyip yeniden başlamaktır. Önemli verilerinizi yedeklediyseniz, tüm işlemi bir saatten biraz fazla bir sürede tamamlayabilirsiniz.

Leage of Legends dosya onarma işlemleri bu aşamalardan ibaret. Takıldığınız noktalarda bu aşamaları takip edebilirsiniz.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap