1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Konsol ve PC Oyunlarına Oyun İçi Reklam mı Geliyor?

Konsol ve PC Oyunlarına Oyun İçi Reklam mı Geliyor?

featured

Konsol ve PC oyunları için tıpkı mobilde olduğu gibi oyun içi reklam geleceği iddia edildi. Buna göre mobil oyunlar içinde olduğu gibi konsol ve bilgisayar oyunları için oyun içinde reklam çıkacak. Oyuncular da reklam izlemeleri karşılığında çeşitli ödüller alabilecek. Bu durum hem reklam verenler hem de oyun yapımcıları için önemli kazançlar sağlayabilecek.

Oyun İçi Reklamlar mı Geliyor?

Oyun içi reklamlar mobil oyunlarda oyun severlerin sık karşılaştıkları bir duruma işaret ediyor. Ancak şimdiye kadar bilgisayar ve konsol için üretilen oyunlarda çok fazla oyun içi reklam kullanan örneğe rast gelinmiyordu. Özellikle yapımcı firmalar da bir anda dikkat dağıtacak ya da oyunun atmosferinden oyuncuyu uzaklaştıracak reklamları oyun içine yerleştirmemeye dikkat ediyordu.

Fakat alınan son bilgilere göre mobil oyunlarda görülen oyun içi reklamlar yakın bir tarihte bilgisayar ve konsol oyunlarında da görülebilir. Özellikle EA Games gibi büyük yapımcıların da bu duruma sıcak baktığı öğrenildi.

PlayerWon ile Reklamlar Aktif Edilecek

Söz konusu oyun içi reklamlar PlayerWon isimli platform tarafından sağlanacak. Şimdilik planlanan akışa göre firmaların video oyunlarında reklam veren firmaların özellikle genç nesle seslenebilmeleri hedefleniyor. Bir diğer şimdilik reklam planı da reklamların kullanıcıların tercihine bırakılacak olması. Başka bir ifade ile oyunculara 15 ile 30 saniye arasında reklam izleme seçeneği sunulacak ve bu reklamları izleyenler oyun içi puan kazanacak.

Bir reklam videosu izlendiğinde platform tarafından bu durum fark edilecek ve tanımlanmış ödül de oyuncunun profiline sağlanacak. Bu bakımdan oyuncular oyun içi kozmetik alımlarında kullanacakları puanları da bu reklamlar sayesinde elde edebilecek. Reklam istemeyen oyuncular ise bu reklamları izlemeyebilecek.

PlayerWon platformunun sahibi olan firma Simulmedia’nın EA ve Tencent’in sahip olduğu HiRez gibi büyük firmalarla da anlaşması bulunuyor. Bu kapsamda oyunlarda reklamların aktif hale getirilmesi halinde ilk olarak EA Games oyunlarında bu özellikleri görmek mümkün olacak. Özellikle EA Games’in spor oyunlarında büyük firmalar tarafından reklam verileceği tahmin ediliyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap