1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. İş yapmaya teşvik eden girişimci sözleri

İş yapmaya teşvik eden girişimci sözleri

İş yapmaya teşvik eden girişimci sözleri

Günlük hayatımızda pek çok girişimci yeni bir işe başlarken iş yapmaya teşvik eden girişimci sözleri ile kendini gaza getirmek isteyebilir.

Bu konuda yapılabilecek pek çok şey bulunuyor. Pek çok ünlü iş insanı, söylediği girişimci sözleri ile birlikte kullanıcının daha iyi çalışmasını, onun daha iyi iş yapmasını sağladı. Ünlü iş insanlarının söylediği bazı sözler kişiyi gaza getirir, onun daha başarılı bir kariyerinin olmasını sağlar.

İş yapmaya teşvik eden girişimci sözleri

Albert Einstein’ın söylediği sözler arasında mantığın kullanıcıyı A noktasından B noktasına götürdüğü fakat hayal gücünün kullanıcıyı istediği yere götürdüğü sözü yer alıyor. Yani Einstein, burada demek istiyor ki mantıklı düşünmek yerine biraz da farklı şekillerde düşünmek gerekiyor. Belki de bu şekilde yeni bir proje fikri ortaya çıkabilir. Bu konuya şöyle bir örnek verebiliriz. Birçok kişi sıvı maddelerin rahatlıkla geçirgenliği olduğunu bilir. Daha öncesinde yapılan bir keşifte su ve nişasta birleşiminin bir sıvı olduğu halde bazı tepkilere karşı katı bir karşılık vermesi ön plana çıkmıştı. Kısacası mantıken sıvı olması beklenen bir şey katı olarak tepki veriyordu. Hayal gücünü kullanıp daha çok fikir üretmek işe yarayabiliyor.

İş yapmaya teşvik eden girişimci sözleri

İş yapmaya teşvik eden girişimci sözleri arasında Jeff Bezos’un belirttiği bir söz de bulunmakta. Kendisi bir iş ekibinin yani toplantıların fazla kalabalık olmaması gerektiğini savunuyor. Söylediği bir sözde bir ekibin iki pizza ile doyması gerekiyor, eğer iki pizza ekibe yetmiyor ise orası kalabalık bir ekiptir. Bir ekibin fazla büyük olması hem kaos ortamı oluşmasına sebep olabilir hem de bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bundan dolayı çok büyük ekip kurmak yerine bu ekibi parçalayıp her ekibe bir lider oluşturmak en mantıklı karar olmakta. Örneğin yazılım ekibi, plan ve proje ekibi, tasarım ekibi gibi gruplar oluşturulabilir.

Theodore Isaac Rubin, söylediği bir sözde kolay bir işin mutluluk sağlamadığı, esas mutluluğun zorlu bir iş çıkarmakla geldiğinden söz edilir. Yani kişi bir şeye kolay bir şekilde ulaşırsa, emek harcamadan büyük bir kazanç elde ederse bu konuda çok mutlu olmayabilir fakat emek harcayarak para kazanırsa, kazandığı her bir paranın üzerinde büyük bir emek var ise kişi yaptığı işten dolayı daha mutlu olur, kendini daha iyi hisseder. Kısacası zoru başarmak, kişiyi daha çok keyifli hale getiren bir olay.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap