1. Ana Sayfa
 2. Güncel Yazılar
 3. iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Aktarmak Nasıl Yapılır?

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Aktarmak Nasıl Yapılır?

iPhone'dan Bilgisayara Fotoğraf Aktarmak Nasıl Yapılır?

Birçok kişinin bilmediği ancak araştırdığı iPhone’dan bilgisayara fotoğraf aktarmak nasıl yapılır sorusuna yanıt vererek fikir edinme yoluna gideceğiz. Apple şirketi, bilindiği üzere tüm ürünleri ile birlikte diğer teknoloji şirketlerinden çok daha farklı bir şekilde çalışır ve sizlere de farklı hizmetler sunarak bu anlamda adından ciddi şekilde söz ettirir.

iPhone cihazlara resim ya da müzik atmak sanıldığı kadar kolay değildir. Kapalı kaynak kodlu bir sistem olduğundan dolayı Android cihazlara nazaran daha farklı bir dosya aktarım sistemi söz konusudur. iTunes kullanarak birçok işlemi yapabilme şansına sahip oluyorsunuz ancak birçok kişinin bu konu hakkında da bilgisi yok. Özellikle yeni iPhone kullanıcısı bu konuya çok fazla hakim değil. iPhone’dan bilgisayara fotoğraf aktarmak ile alakalı Apple resmi internet sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

iPhone’dan Windows Bilgisayara Fotoğraf Aktarma Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde en çok kullanılan bilgisayar işletim sisteminin Windows olduğunu az çok herkes biliyor. Öyle ki öncelikli olarak bu sisteme dosyaların nasıl aktarılacağı ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunacağız. Hemen diğer detaylara eğilim gösterelim. iPhone’dan bilgisayara fotoğraf aktarmak ile alakalı tüm seçenekleri aşamalı olarak anlatacağız.

 1. Öncelikli olarak Windows bilgisayarımıza iTunes indirmemiz gerekiyor. En güncel iTunes sürümünü indirmek için TIKLAYINIZ.
 2. Programı indirin ve Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınıza kurun. Kurduktan sonra çalıştırın.
 3. Çalıştırdıktan hemen sonra orijinal iPhone USB kablosu ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 4. Telefonunuz ekranında BU CİHAZA GÜVENİLSİN Mİ şeklinde bir ibare çıkacaktır. Güven sekmesine tıklayın ve ardından iTunes telefonunuzu direkt olarak tanıyacak ve program üzerinde gösterecektir.
 5. Akabinde iTunes programı ekranında medya görsellerinizi görebileceksiniz. Buradaki resimleri dilerseniz teker teker, dilerseniz tamamını seçerek bilgisayarınızın masaüstü kısmında oluşturduğunuz bir klasöre sorunsuz bir şekilde aktarabilirsiniz.

iPhone’dan bilgisayara fotoğraf aktarmak nasıl yapılır sorusunun ilk önemli yanıtı bu şekilde kendisini gösteriyor. Bir de MAC bilgisayarlara nasıl aktaracağımız ile alakalı olarak da bilgiler sunacak ve fikir edineceğiz.

iPhone’dan MAC Bilgisayara Fotoğraf Aktarma Nasıl Yapılır?

MAC bilgisayarlar da doğrudan Apple şirketi tarafından geliştirilmiş bilgisayarlardır ve Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlara nazaran bu işlemler çok daha kolay bir şekilde ilerlemektedir. Şimdi sizlere elimizden geldiğince kapsamlı bilgiler sunma yoluna gidecek olursak;

 1. Öncelikli olarak MAC bilgisayarınızı açın ve orijinal USB kablo yardımı ile birlikte bilgisayarınıza telefonu bağlayın.
 2. Bağladıktan sonra bilgisayarınızda yer alan FOTOĞRAFLAR uygulamasını açın.
 3. Fotoğraflar uygulamasında, bağlı aygıtınızdaki tüm fotoğrafları ve videoları içeren bir İçe Aktar ekranı gösterilir. İçe Aktar ekranı otomatik olarak görüntülenmezse Fotoğraflar kenar çubuğunda aygıtın adını tıklayın.
 4. Aktarım esnasında telefonunuzun ekranında “BU BİLGİSAYARA GÜVENİLSİN Mİ” şeklinde bir uyarı çıkacaktır. Çıkan bu uyarıya İZİN VER deyin ve aktarım işlemini başlatın.
 5. Uygulama ekranında yer alan TÜM FOTOĞRAFLARI İÇE AKTAR sekmesine tıklayarak telefonunuzdaki tüm fotoğrafları toplu ya da tek tek olacak şekilde bilgisayarınıza alabilirsiniz. iPhone’dan bilgisayara fotoğraf aktarmak işte bu kadar basit.

Yorum Yap
 • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap