mobil

iPhone’a Nasıl Format Atılır?

Mobil teknoloji devi olan iPhone’a nasıl format atılır sorusu ile alakalı olarak elimizden geldiğince sizlere bilgiler sunmak istiyoruz. Apple şirketi, zaman içerisinde attığı adımlar ile birlikte sektörün en büyük kapsamlı ve en kendine has şirketlerinden birisi olarak dikkatleri çekti. iOS işletim sisteminin kendine has özellikleri de bizleri kendisine hayran bırakmaya yetiyor.

iPhone sıfırlama nasıl yapılır sorusuna da bu makalemizde resimli anlatım ile yanıt vermiş olacağız. Tabi ki merak ettiğiniz tüm soruları yorum alanlarımızdan bizlere sorabilir ve fikir edinme şansına sahip olabilirsiniz. Bu cihazda Android işletim sistemi gibi FACTORY RESET işlemi olmuyor. iPhone cihazlarda klasik telefon sıfırlama işlemi ile birlikte aslında Hard Reset işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

iPhone Telefona Nasıl Format Atılır?

Öncelikli olarak bu cihazda işlemi son derece basit bir formatta gerçekleştirme şansına sahip oluyoruz. iOS işletim sistemi format atma işlemi, Android cihazdaki gibi değildir. Bu işletim sisteminde sadece iPhone telefon sıfırlama işlemi yapıyoruz. Yani diğer bir deyişle iPhone fabrika ayarlarına döndürme işlemi yapıyoruz.

iPhone cihazlarda Android cihazlarda olduğu gibi belli bir zaman sonra format atma zorunluluğu ortaya çıkmaz. Bu neden dolayısı ile telefonun fiyatları çok daha uçuktur ve işletim sistemi açısından çok daha güvenlidir. Şimdi sırası ile bu telefona format atma aşamalarını inceleyelim ve kapsamlı bir şekilde fikir sahibi olalım.

1-) Öncelikle iPhone telefonumuzu elimize alıyoruz ve tuş kilidini açıyoruz. Tuş kilidini açtıktan sonra menü kısmından AYARLAR uygulamasını açın.

iPhone Format

2-) Ayarlar sekmesini açtıktan sonra karşınıza yukarıdaki resimde yer aldığı üzere bir menü gelecek. Bu menülerin en üst kısmında yer alan GENEL sekmesine tıklıyoruz ve telefonumuz ile alakalı olarak tüm ayarların bulunduğu bölüme giriyoruz.

iPhone Reset Atma

3-) Yukarıdaki gibi bir ekran sizleri karşılayacak. En alt kısma doğru baktığımızda SIFIRLA seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenek, işletim sistemine telefonu tamamen sıfırlaması için vereceğimiz komut tuşu olarak dikkatleri çekiyor. Tabi ki bunun altında da birkaç seçenek var. Sıfırla butonuna tıklayın ve sonraki ekrana geçiş yapın.

iPhone Sıfırlama

4-) Şimdi geldi en son aşamaya. Sıfırla butonuna tıkladıktan sonra sizi yukarıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır. Burada telefonun birçok ayarını sıfırlamak için gerekli ekranları göreceksiniz. iPhone format atma işlemini hard reset olarak yapmak yani tamamen sıfırlamak için “TÜM İÇERİKLERİ VE AYARLARI SİL” butonuna tıklayın. Ardından sizden iCloud şifrenizi isteyecektir. Girdikten sonra sıfırlama işlemi başlar ve telefonunuz tamamen sıfırlanır.

Telefon içerisinde sizin sonradan yaptığınız tüm ayarları fabrika ayarlarına döndürmek için “TÜM AYARLARI SIFIRLA” seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu şekilde telefonda sizin değiştirdiğiniz tüm ayarlar sıfırlanır ancak verileriniz hiçbir şekilde kaybolmaz.

Telefonunuzda çok fazla ağa bağlanmış olabilirsiniz. Ağ ile alakalı tüm işlemleri sıfırlamak ve hafızayı rahatlatmak için “AĞ AYARLARINI SIFIRLA” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Tilki Editör

Deneyimli bir Tilki.net yazarı. Montaj uzmanı ve web sitesi yazılımcısı olarak uzun süreler görev yaptı. Ayrıca sosyal medya danışmanlığı alanında da ajanslar düzeyinde hizmetler sundu. Şimdi deneyimlerini sizler için paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu