mobilgenel

iPhone Uygulamaları Gizleme Nasıl Yapılır?

Bugün ki makalemizde iPhone uygulamaları gizleme nasıl yapılır sorusuna yanıt verecek ve püf noktalarına ilişkin olarak da konuşmak istiyoruz. Dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi olan iOS, zaman içerisinde geçirdiği evrim ile birlikte aslında Apple cihazların çok daha verimli ve çok daha sağlıklı çalışabilmesi için en ideal imkanları bizlere sunuyor.

iPhone uygulama gizleme, sunulan bir özellik olarak dikkatleri çekiyor ancak birçok kişi bunun nasıl kullanılması gerektiği ile alakalı bilgi sahibi değil. Bizde her zaman olduğu gibi sitemizde sunduğumuz makaleler gereğince sizleri bilgilendirme yoluna gideceğiz. Sizlerde merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorabilir ve fikir edinebilirsiniz.

iPhone Uygulamaları Gizleme Aşamaları

Bir uygulamanın telefondan tüm izlerini kaybetmek istiyorsanız bunun için birkaç önemli aşama var. iPhone cihazlarda Spotlight aramaları, siri önerileri gibi uygulamaları da içerisine alan birçok önemli seçenek söz konusudur. Bir uygulamayı tam anlamı ile gizlemek için sırası ile bu aşamaları uygulamak ve geride herhangi bir iz bırakmamak gerekiyor.

iPhone uygulamaları gizleme ile alakalı olarak sizleri aşama aşama bilgilendireceğiz. En doğru teknikleri kullanarak herhangi bir iz bırakmadan uygulamaları tam anlamı ile gizleyebileceksiniz.

iPhone Uygulama Gizleme

  • Öncelikli olarak telefonunuzda App Store uygulamasına girin ve sağ üst köşede yer alan insan simgesine tıklayın.
  • Tıkladıktan sonra karşınıza profil resminizin de olacağı bir ekran gelecektir. SATIN ALINANLAR sekmesine tıklayın ve devam edin.

iphone uygulama gizleme

  • Ardından karşınıza telefonunuza kurduğunuz diğer uygulamalar da listelenecektir. Gizlemek istediğiniz uygulamayı bulun ve sola doğru kaydırın. Kırmızı renkli bir butonda GİZLE seçeneği gelecektir. GİZLE butonuna tıklayın. Uygulamanız an itibari ile telefonda gizli hale gelecektir ve simgesi görüntülenmeyecektir.

iphone uygulamalari nasil gizlenir

iPhone Uygulama Gizleme Sonrası Bildirimleri Kapatma

iPhone uygulamalarını gizleseniz de arkaplanda çalışmaya devam edecektir. Bu neden dolayısı ile uygulamanın sizlere göndereceği bildirimleri kapatmak gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacağız?

  • Telefonunuzun tuş kilidini açın ve akabinde AYARLAR sekmesine giriş yapın.
  • Ayarlar sekmesi içerisinde aşağı doğru inin ve BİLDİRİMLER ekranına giriş yapın.
  • Bildirimler ekranında size bildirim gönderen tüm uygulamaları göreceksiniz. Gizlemiş olduğunuz uygulamayı bulun ve tıklayın.
  • Ardından gelen ekranda uygulamanın sizlere nasıl bildirimler gönderdiği açma kapama butonları ile gösterilmektedir. BİLDİRİMLERE İZİN VER butonu yanında yeşil olarak açık butonu tıklayarak kapalı hale getirin ve işlem tamam.

iphone bildirim kapatma

iPhone uygulamaları gizleme işlemi aslında bu kadar pratiktir. Arkanızda herhangi bir iz bırakmamak için SİRİ ÖNERİLERİ kısmından da kaldırılması son derece mantıklı olacaktır. Bunun için yine telefonununuzun AYARLAR kısmına girin ve SİRİ AYARLARI ekranından uygulama önerileri alanına giriş yapın. Burada gizlediğiniz uygulamayı bulun ve öneriler biriminden kaldırın.

Bundan sonraki süreçte Spotlight aramalarında dahi telefonunuz herhangi bir şekilde listlenemeyecek ve telefonunuzda gizli halde kalacaktır. Dilerseniz üçüncü parti yazılımlar ile de bu özelliği değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz.

Tilki Editör

Deneyimli bir Tilki.net yazarı. Montaj uzmanı ve web sitesi yazılımcısı olarak uzun süreler görev yaptı. Ayrıca sosyal medya danışmanlığı alanında da ajanslar düzeyinde hizmetler sundu. Şimdi deneyimlerini sizler için paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu