1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. iPhone Rehber Nasıl Yedeklenir?

iPhone Rehber Nasıl Yedeklenir?

iPhone Rehber Nasıl Yedeklenir?

Çok merak edilen konulardan birisi olan iPhone rehber nasıl yedeklenir sorusuna yanıt verecek ve yedekleme uygulamalarını tanıyacağız. Apple şirketi, akıllı telefon sektöründe diğer tüm şirketlere nazaran sunduğu kendine özel hizmetler ile birlikte en güvenilir markalardan birisi olarak adından söz ettirmeyi başardı. Tabi ki kendine özel işletim sistemi nedeni ile her işlemi yapmak o kadar da kolay değil.

iPhone rehber yedeği nasıl alınır sorusunun yanıtını bu makalemizde en pratik şekilde sizlere vereceğiz. Tabi ki herhangi bir sorun yaşamanız durumunda yorum alanlarını kullanarak bizlere ilettiğiniz tüm sorularınız için en net yanıtları verme yoluna da gideceğiz.

iCloud Senkronizasyonu Nedir?

iCloud senkronizasyonu, telefonunuzun sizin seçtiğiniz tüm verilerinin aynı zamanda iCloud hesabınıza sürekli olarak yedeklenmesini sağlar.

Telefon kurulumu esnasında ya da kurulumundan sonra yapacağınız bir KİŞİLER yedekleme seçimi ile birlikte herhangi bir sorun olmaksızın sürekli senkronize sağlarsınız. Rehberinize eklediğiniz her yeni kişi anında yedeklenir ve daima iCloud hesabınızda saklanır. Farklı bir iPhone modeline geçtiğiniz an itibari ile de sorunsuz bir şekilde kişilerinizi getirme şansına sahip olursunuz.

iPhone Rehber Yedeği

iPhone Rehberi Nasıl Yedeklenir?

Dünyanın en çok satan telefon markalarından birisi olan Apple iPhone için özellikle acemi kullanıcılar ciddi manada adım atarlar. Aşağıda sizlere bunun için en pratik seçeneği sunacağız. Öncelikle de iCloud yedeklemesini aktif etmeyi göstereceğiz. iPhone rehberini yedeklemek için en kesin yöntem budur. Her iPhone modelinde sorunsuz şekilde de kullanılabilir.

  • İlk olarak iPhone telefonunuzun tuş kilidini açın ve akabinde AYARLAR sekmesine giriş yapın.
  • Ayarlar ekranında en üstte Apple kimliğinizin yer aldığı alanı göreceksiniz. Bu alana tıklayarak Apple kimlik ekranınızı açın.
  • Akabinde ekranda gelen seçenekler içerisinde iCLOUD seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın ve bir sonraki ekrana geçiş yapın.
  • Gelen ekranda birçok farklı uygulama seçeneğini göreceksiniz. Burada açacağınız her özellik, iCloud ile senkronize edeceğiniz bilgileri net şekilde sizlere gösterir.
  • Bu seçenekler içerisinde KİŞİLER kısmını görün ve sağında yer alan butona tıklayarak yedeklemeyi aktif edin.
  • MEVCUT KİŞİLER İLE BİRLEŞTİRİLSİN Mİ uyarısı aldığınız zaman bu uyarıya onay verin ve senkronizasyonu açın.

iPhone Rehber Yedekleme

İşlemler tamamen bu kadar. Bundan böyle rehberinizde yaşanacak olan en ufak bir değişimde yedekleme online olarak kendisini gösteriyor. www.icloud.com/sitesine giriş yaptığınızda KİŞİLER kısmından rehberinizin yedeklendiğini görme şansına da sahip olabileceksiniz.

iTunes ile iPhone rehber yedekleme işlemi de yapabilme şansına sahip olabiliyorsunuz. Telefonunuzu bilgisayara bağlayarak iTunes programını açın ve KİŞİLER sekmesine geldikten sonra KİŞİLERİ EŞİTLE sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu sekmeye tıkladıktan sonra telefonunuzda ki bütün rehber içeriği hızlı bir şekilde iTunes üzerinde yedeklenecektir. Dolayısı ile herhangi bir sorun olmaksızın rehber yedekleme alanında en net seçenekleri enine boyuna analiz etme şansı da sizlere sunuluyor olacak.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap