mobilgenel

iPhone Ekran Kilidi Nasıl Kaldırılır?

Acemi Apple kullanıcıları için bugün iPhone ekran kilidi nasıl kaldırılır sorusuna yanıt verecek ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız. Türkiye genelinde birkaç senelik dilim içerisinde özellikle iPhone kullanıcılarının ciddi manada arttığını net olarak söyleyebiliriz. Android işletim sistemine göre iOS işletim sisteminin ciddi manada fark yarattığını da net olarak söyleyebiliriz.

iPhone güvenlik ayarları ciddi manada katı ve rutine nazaran çok daha farklı seçenekleri beraberinde getiriyor demek yanlış olmaz. iPhone ekran kilidi ayarları ile alakalı olarak bu makalemizde sizleri bilgilendirecek ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız. Daha fazla merak ettikleriniz için yorum alanlarımızdan bizimle iletişime geçebilir ve seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

iPhone Ekran Kilidi Nedir?

Ekran kilidi, telefonun başka kişiler tarafından açılamaması ve güvenlik açısından telefonu %100 güvenli hale getiren bir şifreleme modelidir.

Apple şirketi, özellikle iOS işletim sistemi ile birlikte iPhone modelleri için çok kapsamlı bir güvenlik aşaması belirlemiştir. Telefon modellerinizde ekran kilidinizi birkaç kere üst üste yanlış girmeniz ya da girilmesi durumunda telefondaki tüm veriler anında silinir. Bu açıdan da farklılık yarata ve adından söz ettiren kapsamlı bir özellik. Steve Jobs ve ekibi ciddi manada mükemmel güvenlik seçeneklerini sunma yolunda da adımlar atılıyor. Şimdi sizlere bu anlamda bilgiler sunacağız.

iPhone Ekran Kilidi Nasıl Kapatılır?

Sizlere bu manada en pratik seçenekleri sunacağız. Tabi ki iPhone acemi kullanıcıları bu aşamaları da uygularken biraz sıkıntı yaşayabilir. Ancak merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorarsanız en kapsamlı şekilde bilgi edinecek ve fikir edinme yoluna gideceksiniz. Şimdi aşama aşama iPhone ekran kilidi kapatma aşamaları üzerinde duralım.

  • Öncelikle iPhone telefonunuzu açın. Akabinde ekran kilidinin şifresini girerek devam edin.
  • Akabinde telefonunuzda AYARLAR sekmesine tıklayın ve ilerleyin.
  • Ayarlar bölümüne girdikten sonra sıralı seçenekler göreceksiniz. Burada TOUCH ID VE PAROLA seçeneğini göreceksiniz, bu seçeneğe tıklayın.
  • Gelen ekranda sizden telefonunuzun ekran kilidini kodunu isteyebilir. Ekran kilidi kodunu doğru bir şekilde girin ve ilerleyin.
  • Touch ID ve parola ekranında PAROLA AÇ seçeneğini göreceksiniz. Yanında yüksek ihtimal ile mavi renkli bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayarak parola istemeyi kapatacaksınız.
  • Kapatma işlemini yaptıktan sonra sizden 2 kere daha ekran kilidi şifrenizi yazmanızı isteyecektir. Bu şifreyi yazdıktan sonra parola isteme ekranı tamamen pasif hale gelecektir.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: iPhone telefon modelinizde eğer ki Touch ID yani diğer bir deyişle parmak izi okuyucu kullanıyorsanız ekran kilidi tanımlamak zorundasınız. iPhone, parmak izinizi okumadığı durumlarda sizden ekstra güvenlik önlemi olması açısından parola belirlemenizi isteyecektir. Parolasız şekilde Touch ID kullanmak mümkün değildir.

iPhone güvenlik ayarları ile alakalı olarak yakın bir zaman dilimi içerisinde sitemizde daha yeni bilgileri sizlerle paylaşacağız. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorabilir ve fikir edinebilirsiniz.

iPhone Ekran Kilidi Kaldırma

Tilki Editör

Deneyimli bir Tilki.net yazarı. Montaj uzmanı ve web sitesi yazılımcısı olarak uzun süreler görev yaptı. Ayrıca sosyal medya danışmanlığı alanında da ajanslar düzeyinde hizmetler sundu. Şimdi deneyimlerini sizler için paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu