1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası
  3. iPhone 13 Pro Kamera Açısından Çok Gelişmiş Olacak

iPhone 13 Pro Kamera Açısından Çok Gelişmiş Olacak

featured

Apple’ın yeni amiral gemisi olacak iPhone 13 Pro serisi merakla bekleniyor. Bu kapsamda da model hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Apple sızıntılara karşı çok dikkatli şekilde davranıyor olsa da yeni bilgiler iPhone 13 Pro kamerası üzerine özellikleri ortaya çıkardı.

iPhone 13 Pro Kamerası Gelişmiş Çekim Kalitesi Sunacak

Ortaya atılan iddialara göre iPhone 13 Pro kamerası otomatik odaklama özelliğine sahip olan ve ultra geniş açılı kamera özelliği taşıyacak. Bu sayede son derece profesyonel çekimlerin yapılması da mümkün olacak. Daha önceden de vurgulanan geniş kamera açısı şimdi iPhone 13 Pro ile gerçekleşecek gibi duruyor.

iPhone modellerine dönük olarak kameralar özellikle telefonların tercih edilmesinde önemli sebeplerden birisi olarak öne çıkıyor. Kamera kalitesi açısından önemli avantajlar sunan iPhone telefonlar profesyonel fotoğraf makinelerine eş değer çekim yapmayı başarıyor.

Bu kapsamda da iPhone 13 Pro kamerası hem yüksek kalitede hem de geniş açılı çekim sağlarsa model daha geniş kesimler tarafından tercih edilebilir. Mevcut ultra geniş açılı lensler ise sabit odaklanma özelliği taşıyor. Başka bir ifade ile herhangi bir nesneye odaklanma becerisi gösteremiyorlar. Fakat otomatik odaklanma sayesinde de ultra geniş açılı kameraların nereye odaklanmalarını seçmek de mümkün hale gelecek.

Söz konusu özellik geniş açılı ve telefoto lenslerde kullanılıyor fakat ultra geniş açılı kamerada otomatik odak özelliğinin eksik olması bazı fotoğraflarda istenen sonucun alınmamasına neden oluyordu.

iPhone 13 Pro Özellikleri de Belli Oluyor

Sadece kamera açısından değil iPhone 13 Pro özellikleri hakkında yeni bilgiler de alınmaya devam ediliyor. Modelde otomatik odaklanma özelliğinin dışında lens için de geliştirmeler sürüyor. Buna göre modelin şimdiye kadar çok yüksek bir kalitede çekim özelliği sunması bekleniyor. Özellikle düşük ışık performansı ultra geniş açılı kameralarda sorun olduğundan Apple bu konuda geliştirmeler yaparak düşük ışıkta da en iyi sonuçların alınmasını sağlamak istiyor. Ultra geniş açılı kamera ayrıca daha sonraki iPhone modellerinde de temel unsur olarak kullanılacak.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap