1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram Üzerinden Para Kazanma Fikirleri

Instagram Üzerinden Para Kazanma Fikirleri

featured

Ticaret ile ilgilenenlerin ciddi anlamda araştırdığı Instagram üzerinden para kazanma fikirleri hususunu bir de biz ele alalım dedik. Bildiğimiz gibi Instagram, özellikle Mark Zuckerberg tarafından satın alındıktan sonra çok ciddi bir aşama kaydetti.

Facebook, zaman içerisinde cazibesini kaybetmeye başladı ve hal böyle olunca Instagram ciddi şekilde atağa kalktı. Fotoğraf paylaşımı artık insanlar için her şey oldu. Şimdilerde ise Instagram’dan ürün satışı mantığı gelişti ve kişiler buradan çok ciddi gelirler elde edebiliyorlar. Hemen öneri sunalım.

Instagram’dan Ticaret Yaparak Para Kazanma

Instagram hesaplarınızdan artık ticaret yapabilirsiniz. Bundan önceki günlerde sizlere Instagram İşletme Hesabı hakkında bilgi sunmuştuk. Bu hesap herkesin ücretsiz olarak kullanabildiği bir hesap. Ayrıcalıkları muazzam. Peki Instagram’dan gelir elde etmek için neler yapılmalı? Hemen sizlere bu anlamda fikirlerimizi sunalım.

Kısa, Öz ve Kimliğinizi Anlatan Instagram Kullanıcı Adı

Önceliğimiz kullanıcı adımız. İnsanların aklında yer etmek ve kolay bulunabilmek önemlidir. Bu neden dolayısı ile kullanıcı adımız bizim MARKAMIZ olacak. Kısa, öz ve anlaşılır kullanıcı adı seçin. Bu sizi birkaç adım ön plana çıkaracaktır.

İlgi Çekici ve İşinizi Anlatan Biyografi (BİO) Alanı

BİO alanı, özellikle arama sonuçlarında öncelikli çıkmanız için önemlidir. Bu nedenle ticari faaliyetlerini BİYOGRAFİ kısmında tam ve açıklayıcı olarak, emojiler kullanacak şekilde anlatın. Göze hitap edin ve ön planda olun.

Resim Kalitesine Önem Verin

Paylaşacağınız resmin kalitesi insanlar için GÜVEN teşkil eder. Çekeceğiniz her resim kaliteli olmalı ve paylaşımlarınızda da bir düzen gözetin.

Etkileşimi Önemseyin

İnsanların yorumlarını ya da Instagram DM mesajlarını önemseyin. Her yoruma ve mesaja yorum yapın. Bu güven ve ilgili satıcı anlamına gelir. Fazla gelir elde etmek için öncelik MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ olacaktır.

Instagram Reklamları, Doğru Demografik Hedefleme

Sattığınız ürünlerin hangi kesime hitap ettiğini en iyi siz bilirsiniz. Dolayısı ile Instagram reklamları olmazsa olmaz. Doğru kitleleri hedefleyerek çok küçük bütçeler ile dahi bu işe başlayabilir ve kısa zaman içerisinde büyüyebilirsiniz.

Sürekli Paylaşım Yaparak İnsanları Sıkmayın

Sık sık paylaşım yapmak ve insanların HABER KAYNAĞI’nın sadece sizle dolu olmasını sağlamak son tüketiciyi her zaman sıkar ve kitle kaybı yaşanır. Ne satıyor olursanız olun, günlük maksimum 2 – 3 paylaşım yeterli olacaktır.

Bu kural, Instagram hikaye paylaşımları için de geçerlidir.

#Hashtag Kullanımı Fark Yaratır

Her paylaşımınızda abartmadan trend hashtag kullanımı takipçi rakamlarınıza doğrudan etki eder. Bu neden dolayısı ile Hashtag kullanımını hemen hemen her gönderinizde uygulayın.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap