1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram Takipçilerini Arttırma Yolları

Instagram Takipçilerini Arttırma Yolları

featured

Çok önemli konulardan birisi olan ve fazlaca araştırılan Instagram takipçilerini arttırma yolları ile alakalı olarak sizlere elimizden geldiğince birkaç güncel bilgi sunacağız. Türkiye genelinde özellikle Instagram kullanımı her geçen gün daha yaygın hale geliyor.

Facebook şirketler grubunun satın alması ile birlikte şüphesiz çok daha iyi noktaya geldiklerini de söylemek mümkün. Peki sayfanıza nasıl daha fazla takipçi çekebilirsiniz? Kısa zaman içerisinde nasıl daha popüler bir hesap haline gelebilirsiniz? Bu hususta birkaç önemli anahtar uygulamalayı sizlere sunmak amacındayız.

Instagram Takipçileri Nasıl Arttırılır ?

Yazımıza başlamadan önce sizlere önemli bir önerimiz var. Hesabınıza sahte – panel veya bot kullanıcılar çekmeyin, çektirmeyin. Her zaman  instagram hesabını organik büyütmek için çabalayın.

Instagram Paylaşımlarınızda #Hashtag Kullanın

Birinci önemli uygulamamız hashtag kullanımı. Hashtag sisteminde paylaşımlarınız birçok farklı kitle tarafından görünür. Paylaşımınızın içeriği ile alakalı birçok farklı hashtag kullanabilirsiniz. Çok fazla abartmak tabi ki hesabınızın kapanmasına neden olur. Bu nedenle yeterli ( maksimum 5 ) sayıda etiket kullanın. Etiket kullanırken, etiketten önce paylaşımınız için 1 – 2 cümlelik bir açıklama yazmak instagram profiliniz için daha faydalı olur.

Kaliteli Paylaşımlar Yapın

Her hesap farklı paylaşım tipi demektir. Sayfanızın içeriğini yansıtan modern paylaşımlar yapın. Kaliteli resimler çekin ve hatta resimleriniz insanların alıntılayacağı cinsten olsun. Paylaşımlarınıza özenin ki geniş kitleler bu anlamda sizlere hayran kalarak sayfanızı takip etsin.

Sürekli Paylaşım Yapmayın, Düzenli Paylaşım Yapın.

Paylaşım sıklığı ne olursa olsun önemlidir. Gerek gönderi paylaşımları ve gerekse story paylaşımlarında insanları sıkmayın. Sürekli kaynaklarda sizin görünmeniz demek, insanların sizden irite olması anlamına gelir ki bu da beraberinde takipçi kaybını getirir. Günde 1, Haftada 1 gibi periyotlar belirleyerek kaliteli paylaşım yapmak, takipçilerinizin sayfanıza olan ilgisini arttırır.

Instagram Reklamlarını Tercih Edin

Sayfanızın içeriği her ne olursa olsun, bireysel ya da kurumsal olmanız hiç önemli değil. Instagram reklamlarını her şekilde kullanma şansına sahipsiniz. Bu neden dolayısı ile kısa zaman içerisinde daha geniş kitlelere erişmek için düşük bütçeler ile gönderilerinizi reklam olarak çıkın. Kısa süre içerisinde takipçilerinizin arttığını göreceksiniz.

Çekilişler ile Hediye Dağıtarak Takipçi Çekin

Son dönemde Instagram sayfalarının en sıklık ile tercih ettiği yöntemlerin başında gelen ÇEKİLİŞ yöntemi. İnsanlar, bu gibi durumlardan ciddi anlamda hoşlanır ve Instagram hesabınızın hem etkileşim rakamlarında çekiliş olur. Hem de kısa zaman içerisinde takipçi sayısında çok ciddi bir artış gözlenir. Sayfanızın içeriği ne olursa olsun çekiliş popülarite anlamına gelir. Ayrıca büyük sayfaların oluşturduğu çekilişlere katılım sağlayabilirsiniz.

Grafiklerinizi İyileştirin

Konseptinize bağlı olarak logo çalışmalarınızı ve post şablon tasarımlarınızı profesyonellere yaptırın.

Takibe Takip Yapın

10.000 – 15.000 takipçiye ulaşana kadar takibe takip yaparak sayfanızı organik şekilde geliştirebilirsiniz. Hesabınızın kapanmaması için günlük ve saatlik işlem limitlerini geçmeyiniz.

Keşfet Gruplarına Girin 

Keşfet grubu : Instagram’da yüksek takipçili ( 1000 ve üzeri ) hesaplar, toplu konuşma başlatır. Başlatılan bu konuşmada genellikle havadan sudan konuşmak yasaktır. Her grubun kuralı farklıdır. Herkes kendi hesabında yaptığı paylaşımları bu gruba atar. Yüksek takipçili diğer hesapların bu paylaşıma yorum yapması istenir. Bu sayede paylaşımın keşfete düşmesi sağlanarak daha fazla kitleye ulaşması hedeflenir. Aşağıdaki resimde yorumlara dikkat ediniz.

 

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap