instagramgenelsosyal medya

Instagram SFS Ne Demek?

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte Instagram SFS ne demek sorusuna yanıt vererek bilgi edinme yolunda adımlar atacağız. An itibari ile dünyanın en büyük sosyal medya sistemlerinden birisi olarak dikkatleri çeken Instagram, her geçen gün büyüme eğilimi gösteriyor. Özellikle SFS teriminin insanlar nezdinde ciddi manada fark yarattığını da söylemek yanlış olmayacaktır sanırım.

Türkiye genelinde özellikle birkaç aylık dilim içerisinde sosyal medya platformlarında kendisini gösteren bu sistem ile alakalı daha yeni bilgiler edinmek istiyoruz. Tabi ki sosyal medya dünyasında birçok farklı alternatif kendisini gösteriyor. Şimdi genel tanım ile bu anlamda bilgi sahibi olalım.

Instagram SFS Nedir?

Instagram SFS, sayfa ya da profil sahiplerinin karşılıklı olarak birbirlerini story ya da gönderi olarak paylaşması için kullanılan tabirdir.

Shoutout for Shoutout teriminin kısaltması olarak kullanılan SFS, günümüzde sayfaların karşılıklı etkileşimlerini arttırdıkları bir çeşit reklam modeli olarak da adından söz ettirmektedir. Kişiler arası ya da bir kişinin kendi hesapları arasında uyguladığı bu yöntem ile birlikte aslında profillerin etkileşimini ve verilerini sizlere sunan bir reklam modelidir. Türkiye genelinde de son dönemde ciddi manada etkin bir şekilde kullanılan yöntemler arasında yer alır. Google arama motorunda da ciddi manada etkin şekilde kullanılan yöntemlerden birisidir.

Instagram SFS

Instagram SFS Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinde özellikle artık insanların birden fazla sayfası ya da profilinin olduğunu net bir şekilde söyleme şansına sahibiz. Türkiye genelinde de bu durum aynen bu şekilde kendisini gösteriyor. Günümüzde özellikle bu gibi sayfalardan kazanılan paraların ciddi manada artış gösterdiğini de net olarak söylemek mümkün hale geliyor.

Instagram SFS, karşılıklı olarak profillerin paylaşılması ve etkileşim paylaşımının olması anlamına geliyor demek yanlış olmaz. Türkiye genelinde özellikle SFS uygulaması ciddi anlamda yapılıyor. Ancak biz hemen yüzeysel olarak sizleri bilgilendirelim.

  • Öncelikli olarak bir Instagram profiliniz ya da sayfanız var. Bu sayfadan başka birine ait ya da kendinize ait bir sayfanın paylaşımını Story ya da gönderi olarak paylaşıyorsunuz.
  • Akabinde paylaştığınız bu profil ya da sayfa, sizin paylaşım yaptığınız sayfayı zincirleme olarak paylaşıyor ve bir etkileşim ağı oluşturulmuş oluyor.

SFS uygulaması, özellikle takipçi sayısı ciddi manada yüksek olan hesaplar arasında yapılır ve hal böyle olunca da günümüz için çok önemli bir reklam modelidir. Günümüzde etkileşim gereksinimlerinin tamamı bu sayfalar yardımı ile karşılanır.

Günümüzde özellikle fenomen hesaplar mevcut ve son dönemde Instagram çekilişleri ile birlikte herkes için alternatif çalışmalar sunuyorlar. Etkileşimler ciddi manada yükselir ve takipçi ihtiyacı olan sayfaların da ciddi manada ideal seçenekleri değerlendirdiğini söyleyebiliriz. SFS modeli, her geçen gün yaygınlaşan ve karşılıklı para kazanmanıza yardımcı olan bir sistem olarak da kabul edilir.

Tilki Editör

Deneyimli bir Tilki.net yazarı. Montaj uzmanı ve web sitesi yazılımcısı olarak uzun süreler görev yaptı. Ayrıca sosyal medya danışmanlığı alanında da ajanslar düzeyinde hizmetler sundu. Şimdi deneyimlerini sizler için paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu