1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram Reels özelliği hakkında merak edilenler

Instagram Reels özelliği hakkında merak edilenler

Instagram Reels özelliği

Instagram Reels özelliği kullanıcıların zaman zaman sorduğu sorular arasında yerini almış durumda. Peki bu özellik nasıl kullanılıyor?

Instagram uygulaması, 1 milyara yakın aktif kullanıcı sayısı ile en çok tercih edilen sosyal paylaşım ağlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Pek çok kişi bu ağı kullanarak kendi istediği paylaşımları yapabiliyor, bu platformda kendini geliştirebiliyor.

Dünyanın en büyük ağlarından birisi olan Instagram’da yer alan Reels hakkında bilinmesi gereken bazı şeyler bulunuyor. Gelin bunları hep beraber inceleyelim.

Instagram Reels özelliği ile ilgili sorular

Kullanıcıların en çok merak ettiği sorular arasında bu özelliğin nasıl kullanıldığı yer alıyor. Özellikle Reels dünyasına yeni katılan kullanıcıların sorduğu bu soruya bir cevap verelim. Instagram’da yer alan Reels, TikTok’taki gibi kısa video çekme sistemi sunuyor. En fazla 30 saniye video çekilebilecek bu platformda video çekmek için alt kısımda yer alan oynatma simgesine tıklamak gerekiyor. Bu simgeye tıkladıktan sonra kamera simgesine basarak artı işaretine dokunmak gerekir. Reels kısmına indikten sonra Instagram kullanıcısı artık Reels için video kaydı yapmaya hazır hale geliyor. Kullanıcılar renkli oynatma simgesi ile birlikte videoyu kayıt edip sonlandırabiliyor. Sonrasında videoyu düzenleyerek istediği şekilde paylaşabiliyor.

Instagram Reels özelliği

Instagram Reels özelliği kullanan kullanıcıların merak ettiği bir diğer soru özellikle yeni başlayanların sorduğu bir soru olan yeni müzik ekleme veya efekt verme olmakta. Instagram’ın geliştiricileri tarafından üretilen Reels sisteminde videoya müzik eklemek için öncelikle videoyu kayıt etmek gerekiyor. Kullanıcı, düzenleme ekranında nota simgesine basarak videoya müzik ekleyebiliyor. Videoya efekt eklemek için gülen yüz simgesine tıklamak gerekiyor. Kullanıcı isterse arama yaparak daha fazla efekte ulaşabiliyor. Şunu belirtmekte fayda var ki bu özellik sonradan eklendiği için uygulamanın güncel olması gerekiyor.

Merak edilen konulardan birisi de Instagram remiks özelliği olmakta. Remiks, TikTok düet özelliği gibi bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar farklı bir video ile düet yapabiliyor fakat şunu bilmek gerekir ki kullanıcılar yalnızca karşı taraf izin veriyor ise bu özellikten sorunsuz bir şekilde yararlanabilir. Instagram remiks özelliğini kullanmak için öncelikle seçilen Reels videosunun özelliğine girmek gerekiyor. Sonrasında üç nokta işaretine basıp “Bu Reels videosunu remiksle” seçeneğini seçmek gerekiyor. Şunu söylemeliyiz ki bu buton yalnızca remikslemeye izin veren kullanıcıların videolarında görünüyor. Bu butona bastıktan sonra remiks yapmak mümkün olacak.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap