instagramgenelsosyal medya

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sürekli yenilikler ile dikkat çeken Instagram kaydedilenler özelliği nedir, nasıl kullanılır sorusuna hep birlikte yanıt verelim istiyoruz. Mark Zuckerberg, Instagram şirketini satın aldıktan hemen sonra çok ciddi yenilikler ile sistemi mükemmel bir hale getirdi demek yanlış olmaz sanırım. Logo değişimi ile başlayan yenilikler, zamanla birçok farklı özelliği de beraberinde getirdi.

Instagram özellikleri ile alakalı olarak sitemiz içerisinde birçok farklı özelliği sizlere sunuyoruz. Daha fazla merak ettikleriniz ile alakalı sorularınızı yorum alanlarımızdan iletin. Şimdi bu özellik ile alakalı olarak elimizden geldiğince sizleri bilgilendireceğiz.

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir?

Instagram kaydedilenler, beğendiğiniz paylaşımları ayrı bir bölüme kaydedebildiğiniz ve dilediğiniz zaman erişebildiğiniz özel bir alandır.

Bu özellik, oldukça uzun bir süre öncesinde kullanıma sunuldu ancak birçok kişi özelliğin nasıl kullanıldığına dair bilgiler sunamıyor. Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden birisi olan bu şirket, alternatifler ile alakalı da birçok seçenek sunuyor. Artık sevdiğiniz tüm paylaşımları kaydedip sonrasında tekrar tekrar erişme şansına da sahip olabiliyorsunuz. Özelliğin nasıl kullanıldığı ile alakalı olarak merak ettiklerinizi de aşağıda paylaşmak istiyoruz.

Instagram Kaydedilenler

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Saved olarak da bilinen bu özelliğin kullanımına dair en net görsel yukarıdaki şekilde kendisini gösteriyor. Sistemi uzun süredir etkin bir şekilde kullanan kişiler de son derece işlevsel olarak bu özellikten faydalanma şansına sahip oluyor. Instagram, günümüzün ciddi manada fark yaratan sistemi ile fark yaratıyor.

Bu özellik sayesinde beğediğiniz paylaşımları asla kaybetmiyorsunuz. Dilediğiniz zaman size özel bir ekrandan sorunsuz şekilde erişebiliyorsunuz. Bu kaydedilen paylaşımlar da direkt olarak sayfa sahiplerine avantaj sağlıyor.

1-) Instagram akışınızda paylaşımların tamamının sağında yukarıdaki ikili ekranda sağdaki resimde görebileceğiniz üzere bir bayram simgesi görürsünüz. Bu bayrak simgesi, paylaşımı kaydetme imkanını sizlere sunar. Bu bayrak başta renksizdir. Bayrağa tıkladıktan sonra paylaşımı kaydedersiniz ve bayrak siyah renge döner.

Instagram Saved

2-) Sonrasında profil kısmına gelin. Profil kısmında sağ üst köşede alt alta duran 3 çizgi göreceksiniz. Bu 3 çizgiye tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde görebileceğiniz üzere birçok farklı seçenek çıkar. Bu seçenekler içerisinde KAYDEDİLENLER sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayın.

instagram kaydedilen gonderiler

3-) KAYDEDİLENLER butonuna tıkladıktan sonra kaydettiğiniz tüm gönderileri bir liste olarak inceleme şansına sahip olacaksınız. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz üzere kaydedilen tüm gönderileri enine boyuna analiz etme şansına erişeceksiniz. Merak ettikleriniz ile alakalı olarak yorum kısmından sorun. En ince detaylarına kadar sizleri bilgilendirecek ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız.

Screenshot 1

Bu gönderiler, sayfa kaldırmadığı sürece herhangi bir sorun olmaksızın kaydedilir ve sürekli burada kalır. Dolayısı ile her anlamda fark yaratan bir özellik diyebiliriz. Türkiye genelinde de çokça kullanılan bir özellik olarak adından söz ettirecek bir seçenek. Mutlaka kullanmalı ve seçenekleri enine boyuna değerlendirmelisiniz.

Tilki Editör

Deneyimli bir Tilki.net yazarı. Montaj uzmanı ve web sitesi yazılımcısı olarak uzun süreler görev yaptı. Ayrıca sosyal medya danışmanlığı alanında da ajanslar düzeyinde hizmetler sundu. Şimdi deneyimlerini sizler için paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu