1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri
 3. Instagram İşletme Hesabı Nedir? İşletme Hesabına Nasıl Geçilir ?
Trendlerdeki Yazı

Instagram İşletme Hesabı Nedir? İşletme Hesabına Nasıl Geçilir ?

featured

Bu içeriğimizde son derece önemli bir özellik olarak kendisini gösteren Instagram işletme hesabı ile alakalı olarak sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Bildiğimiz gibi Instagram, sosyal medya sistemleri içerisinde kendisini en çok gösteren sistem haline geldi.

Öyle ki istatistiksel veriler olarak Facebook’u yakaladı ve yakın zaman içerisinde de geçecek gibi görünüyor. Bu noktada analiz etmemiz gereken birkaç farklı seçenek de var. Instagram, artık ticari faaliyetler konusunda da mükemmel aşama kaydetti. Instagram for Business olarak da bilinen bu sistemi daha yakından tanıyalım istiyoruz.

Instagram İşletme Hesabı Nedir?

Instagram işletme hesabı (for Business), üyelere sunulan ve paylaşım istatistiklerini her anlamda daha detaylı olarak takip etmenizi sağlayan kurumsal bir çözümdür.

İşletme hesaplarına sunulan çok çeşitli ayrıcalıklar vardır ki bundan da aşağıda bahsedeceğiz kısaca. Özellikle Instagram üzerinde ticari faaliyetler son dönemde ciddi şekilde artış gösterdi. Instagram reklamları sayesinde de sayısal verilere göre Facebook’tan daha fazla verim alınmaya başlandı. Bu da ekstra potansiyelli bir süreci beraberinde getiriyor.

Instagram İşletme Hesabı Ayrıcalıkları

 1. İşletme hesabının çok çeşitli avantajlarından bahsetmek mümkün. Bunları daha anlaşılır hale getirebilmek için maddeler halinde bir sıralama yapmamız gerekiyor. Hemen geçelim;
 2. Öncelikle profil bilgileri kısmı farklı bir düzene kavuşur. Sayfanıza giren kullanıcılar, isterseniz burda adres, telefon ve diğer kurumsal bilgilerinizi görebilir. Ayrıca kolay yoldan direk İLETİŞİM butonu da eklenir.
 3. İşletme profilinde tüm paylaşımlarınızın istatistiklerini tüm demografik seçenekleri de göz önünde bulundurarak inceleyebilirsiniz.
 4. İşletme profilleri GİZLİ HESAP olamaz.
 5. Tüm paylaşımlarınızın tanıtımlarını daha kolay şekilde yapabilir, Facebook Business Manager aracılığı ile yönetebilirsiniz. Kendi hedef kitlelerinizi belirleyebilirsiniz.
 6. 10.000 takipçi sonrasında tüm hikaye paylaşımlarınıza kaydırmalı bağlantı linki tanımlama şansına da sahip olursunuz.

Instagram İşletme Hesabına Nasıl Geçilir?

Son derece pratik birkaç işlem ile Instagram kişisel profilinizi işletme hesabına dönüştürme şansına sahip olduğunuzu da bilmeniz gerekiyor. Bunun için hemen aşamaları anlatacak olursak;

 • Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ üst köşedeki AYARLAR ikonuna tıklayın ve uygulama ayarlarına gidin.
 • SEÇENEKLER kısmında alt kısımlarda İŞLETME PROFİLİNE GEÇ kısmını göreceksiniz. Bu kısmı aktif edin.
 • Sizden istenen bilgileri girin ve tüm çıkan uyarılara onay verin, İŞLEM TAMAM.
 • Tüm bireysel kullanıcılar da bu özelliği kullanabilir, kurumsal olmanız şart değil…

 

Yorum Yap
 • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap