1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram Hikayesine Link Nasıl Eklenir?

Instagram Hikayesine Link Nasıl Eklenir?

Instagram Hikayesine Link Nasıl Eklenir?

Birçok kişinin merak içerisinde araştırdığı Instagram hikayesine link nasıl eklenir sorusuna yanıt vererek sizlere bilgiler sunacak ve fikir edineceğiz. Dünyanın en hızlı büyüyen ve kendisini geliştiren sosyal medya sistemi olan Instagram, her geçen gün daha fazla büyüyor ve insanlara daha yeni imkanlar sunarak Facebook’un dahi ötesine geçmeyi başardı demek yanlış olmaz sanırım.

Instagram yukarı kaydır özelliği nasıl kullanılır? Bu soruyu çok fazla kullanan insanlar olduğunu da net olarak söyleme şansına sahibiz. Tabi ki daha farklı özellikler ile alakalı olarak sitemizde sizleri elimizden geldiğince bilgilendirdik. Şimdi ise Instagram story link ekleme konusunda sizlere fikirler sunma yoluna gideceğiz.

Instagram Hikayesine Link Ekleme Şartları Nelerdir?

Instagram hikayesine link ekleme özelliği, herkese açık olan özelliklerden birisi değildir. Bu özelliği kullanabilmek için sistem tarafından belirlenmiş olan belli başlı kuralları yerine getirmeniz gerekir. Bu şartların olduğunu birçok kişi bilmiyor ve internet üzerinde çok agresif bir araştırma içerisine giriyor demek yanlış olmaz. Bazı şartlar aşağıdaki gibidir;

  • Instagram profilinizin kişisel profil değil İŞLETME HESABI olması gerekir. Kısacası hesabınızın bir Facebook profiline bağlı olması demek. Ayarlar kısmına girerek PROFESYONEL HESABA GEÇİŞ kısmından gerekli aşamayı yerine getirmiş olursunuz.
  • Bununla birlikte Instagram hikayesine link ekleme için diğer önemli şart 10,000 takipçi üzerine çıkmış olmanız gerekir. Bu rakamı sağladığınızda bu özellik Story kısmında aktif hale gelecektir.

Bu şartları yerine getirdikten sonra Instagram profilinize yukarı kaydır özelliği aktif hale gelecektir ve sorunsuz bir şekilde hikayelerinize link ekleme şansına sahip olabileceksiniz. Şimdi gelelim hikayenize ne şekilde link eklemeniz gerektiğine.

Instagram Hikayesine Nasıl Link Eklenir?

Bu aslında yurtdışında Instagram Swipe Up özelliği olarak da bilinen önemli bir sçeenek olarak adından söz ettiriyor demek yanlış olmaz sanıyorum. Tabi ki önceliğimiz yukarıdaki iki adet şartı yerine getirmek olacak. Sonrasında ise aşağıdaki aşamaları resimli olarak gözleyerek uygulayıp sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

1-) Öncelikli olarak şartları sağladıktan sonra Instagram profilinizde iken hikaye (story) paylaşma ekranına giriş yapın. Kamera otomatik olarak aktif hale gelecektir. Kamera açıldıktan sonra hikaye ekranında bağlantı linki göreceksiniz. Bu linke tıklayın ve bağlantı belirleme ekranına geçiş yapın.

2-) Bağlantı linkine tıkladıktan sonra sizleri bir bağlantı modeli belirleme ekranı karşılar. Bu ekranda URL ve IGTV Video seçeneklerini göreceksiniz. Başka bir kişinin IGTV videosunu seçerek burada yukarı kaydır yapabilirsiniz. Başka bir profil, site ya da alışveriş uygulamasına bağlantı vermek için URL seçeneğine tıklayın ve sonrasında devam edin.

3-) URL seçeneğine tıkladıktan sonra girdiğiniz ekranda bağlantı vermek istediğiniz linki yazmanızı isteyecektir. Burada linkleri yazarken HTTP ya da HTTPS bağlantılarını mutlaka eklemeniz gerekiyor. Linki kutuya yazdıktan sonra paylaşımı yaptığınızda Swipe Up özelliği ile birlikte sorunsuz şekile paylaşma şansına da sahip olabileceğinizi unutmayın.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap