1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram Hikayeler İçin Bağlantı Özelliği Getiriyor

Instagram Hikayeler İçin Bağlantı Özelliği Getiriyor

featured

Ünlü sosyal medya uygulaması Instagram kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaşatmak için altyapısını geliştirmeye devam ediyor. Platform daha önceden hikayelere bağlantı ekleme özeliğini kısıtlı olarak sunmuştu. Şimdi ise Instagram hikayede bağlantı paylaşma için tüm kullanıcıları kapsayacak bir özellik getirmeyi amaçlıyor.

Instagram Hikayelerde Bağlantıyı Tüm Kullanıcılara Sunuyor

Instagram hikayelerde bağlantı kullanma uzun zamandır kullanıcılar tarafından talep edilen bir özellikti. Daha önceden kullanıcıların hikayelerine kaydır özelliği ile bağlantı eklemeye olanak veren Instagram özellikle bu imkânı ürün tanıtımı gibi gönderiler için uyguluyordu. Ancak bu özellik herkes tarafından kullanılmıyor ve 10 bin takipçinin üzerine çıkan hesaplar bu olanaktan yararlanabiliyordu.

Bu durum güvenlik açısından doğru bulunsa da Instagram hikayeye bağlantı ekleme özelliğinin olmaması daha az takipçiye sahip olanlar tarafından eleştiriliyordu. Bu durumu fark eden Instagram ise yeni bir karar kapsamında bağlantı paylaşma özelliğini tüm kullanıcıların kullanabileceği bir hale getirmeye çalışıyor.

Tüm Kullanıcılar Hikayelerine Bağlantı Ekleyebilecek

Instagram hikayede bağlantı paylaşma yapılacak olan güncelleme ile tüm kullanıcılar için aktif bir hale getirilecek. Bu kapsamda da hesaplarını reklam, sponsorluk ya da ürün tanıtımı için kullananlar adına önemli bir avantaj da sağlanacak.

Firma şimdi bu özelliği tüm kullanıcılar için sunmaya hazırlanırken aynı zamanda bağlantı eklemede çeşitli geliştirmeler de yapmak istiyor. Halihazırda kullanılan sistem içinde kullanıcılar bağlantıları kaydırmalı bir şekilde sisteme ekleyebiliyor. Instagram yeni bağlantı özelliğinde ise bağlantıların daha kolay şekilde eklenmesi mümkün olacak ve etiket halinde bağlantı da farklı tasarımlar ile koyulabilecek.

Bu noktada çıkartmalar kaydır özelliği için çok işlevsel durmasa da yapılan geliştirmeler ile kaydır özelliği kadar kullanışlı olabilecek. Instagram yetkilileri çıkartmaların bağlantı vermek için kullanıcıların beklentilerini karşılayıp karşılamadıklarını analiz ettiklerini de belirttiler.

Instagram ayrıca spam ya da uygunsuz bağlantıların paylaşılmasının önüne geçmek için de bağlantıları takip edecek. Bu sayede de kullanıcılar spam, yanıltıcı ya da başkalarını rahatsız edecek olan bağlantıları paylaşamayacak, bunu yapan kullanıcıların hesapları askıya alınacak.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap