instagram

Instagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Insgtagram üzerinde her gün milyonlarca resim paylaşımı yapılıyor. Instagram kullanıcıları ise özellikle Instagram fotoğraf indirme işleminin mümkün olup olmadığını merak etmektedir. Özellikle indirme işleminin telefon ve bilgisayarlar için farklı şekilde gerçekleştiğini ifade etmek gerekir. Aynı şekilde Android ve iOS telefonlar için de Instagram üzerinden fotoğraf indirmenin farklı yöntemleri bulunmaktadır.

Instagram platformunda genel olarak resim indirmek mümkün olmamaktadır. Ayrıca kullanıcı haklarını korumak adına fotoğrafın çok yüksel çözünürlüklü halini de görüntülemek mümkün değildir. Bu noktada beğenilen bir resmin yüksek çözünürlüklü, ilk halindeki özellikleri bulunmasa da indirmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Genel olarak ise akıllı telefon ve bilgisayardan olmak üzere nasıl resim alınır incelenecektir.

Android ve iOS Üzerinden İndirmek

Instagram kullanıcılarının birçoğu platforma akıllı telefon ve mobil cihazlarından bağlanmaktadır. Bu sebeple de Instagram fotoğraf indirme en çokbu cihazlar üzerinden nasıl yapılır merak edilmektedir. Öncelikle Android işletim sistemi için şu adımları izleyerek kolaylıkla resim indirmek mümkündür.

 • Instagram programından resim almak için Android cihazlarda en çok kullanılan programlardan biri olan QuickSave for Instagram uygulaması indirilir.
 • Daha sonra program açılır.
 • Açılan program üzerinden Instagram’a yönlendirme yapılarak giriş gerçekleştirilir.
 • İndirmek istenilen resmin üzerinde, paylaşım kısmından yer alan “Paylaşım URL’sini Kopyala” kısmına tıklanır.
 • Quicksave programına tekrar girilir, URL’si kopyalanan resimler program içerisine kaydolur, daha sonra bu resimlere resim galerisinden de ulaşmak mümkündür.

Instagram fotoğraf indirme

Instagram üzerinden resim indirmek isteyen iOS kullanıcıları ise “Save Instagram Image” kestirmesini kullanarak beğendikleri resimleri kolaylıkla indirebilmektedir. Bunun için izlenmesi gereken adımları şu şekilde ifade etmek mümkündür:

 • https://www.icloud.com/shortcuts/ab7433d508fa46948e633f62ef32c696 ilgili linkten kestirme indirilir.
 • Bu kestirme iOS 12 ile kullanılmakta olup daha önceki sürümlerde bulunamayabilir.
 • Instagram’ın mobil aplikasyonu üzerinden resim indirmek için daha önceki linkten indirilen kestirme kurulur.
 • Bu noktadan sonra Android gibi iOS üzerinden de benzer şekilde indirilmek istenen resim seçilir.
 • Resmin sağ üst kısmında bulunan üç nokta işaretine tıklanır.
 • Açılan sekmelerden “Bağlantıyı Kopyala” seçeneği seçilir.
 • Panoya kopyalanan resim, otomatik olarak galeriye eklenir.

Instagram fotoğraf indirme

iOS üzerinden de Android üzerinden de Instagram fotoğraf indirme için kullanılan en pratik yol ise ekran görüntüsü almaktır. Tuş kombinasyonları farklı olsa da her akıllı cihazda yer alan ekran görüntüsü alma ve seçerek görüntü kaydetme özelliklerini kullanarak istenilen resmi Screenshot olarak almak sureti ile daha sonra kırparak indirme işlemi gerçekleştirilebilir.

Bilgisayar Üzerinden İndirme İşlemi

Instagram’ın bilgisayarlar üzerinden tarayıcı ile açılması mümkün olmakla birlikte buradan resimlerin nasıl indirileceği de merak edilmektedir. Bilgisayarlar üzerinden “Downloadgram” gibi çeşitli siteler üzerinden link paylaşmak sureti ile indirme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bunun için tarayıcıdan Instagram açılır. Beğenilen fotoğrafa gelinir ve üç nokta işaretine basılarak ya da tarayıcının adres çubuğundaki adresi kopyalayarak “Bağlantı Kopyala” işlemi gerçekleştirilir.

Daha sonra Downloadgram gibi sitelerde yer alan ilgili yere adres yapıştırılır ve “Download” denilir ve bu sayede resim indirilenler kısmında yüklenir. Bilgisayar için ayrıca Instagram fotoğraf indirme ekran görüntüsü eklentileri ile de ilgili resmi indirmek mümkündür.

Instagram fotoğraf indirme

Root

Tilki.net yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu