1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram butik hesabı nedir?

Instagram butik hesabı nedir?

Instagram butik hesabı nedir

Instagram butik hesabı nedir? Son zamanlarda sıkça merak edilen konulardan birisi de butik hesabı açmak olarak yer alıyor.

Günümüzde salgının da getirdiği bazı durumlar sebebiyle internetten gelir elde etmek daha çok yaygınlaştı. Kullanıcılar internet sitesi açarak, sosyal medya üzerinden veya farklı kaynaklardan para kazanmak için çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan birisi de butik hesabı açmak olmakta. Peki butik hesabı ne anlama geliyor? Butik hesabı ile birlikte ne yapılabilir ve bu hesabı açmak için ne gerekiyor? Bu konuda derledik.

Instagram butik hesabı nedir? Nasıl açılır?

Butik kavramının anlamına baktığımızda giysi ürünleri satan mağazalara dendiği görülür fakat iş sosyal medyada bu şekilde işlemiyor. Instagram’da butik hesabı açan bir kullanıcı satış yapan ve mağaza işleten kullanıcıya verilen bir isim. Yani Instagram üzerinden para kazanmak için kendi ürünlerini veya farklı tedarikçilerin ürünlerini satan kişiler bu isme sahip oluyor.

Butik hesabı farklı şekillerde yapılabiliyor. Bunlardan birisi kullanıcı kendi depoladığı ürünlerini satarak ve ürünleri kendi kargolayarak bu işi yapması. Bir diğeri de dropshipping yöntemi. Dropshipping maliyet açısından sıkça tercih edilen bir yöntem. Çünkü bu yöntem sayesinde kullanıcılar uzaktan stok kontrolü yapabilir, ürün gönderebiliyor. Dropshipping olayından kısaca bahsetmek gerekirse bu yöntem sayesinde mağaza tedarikçi ile anlaşarak ürün satışı yapabiliyor.

Instagram butik hesabı nedir

Instagram butik hesabı açmak isteyen bir kullanıcı öncelikle Instagram profili oluşturmalı ve sonrasında bu hesabı işletme hesabına çevirmeli. Şunu da belirtmek gerekiyor ki Instagram profil isminin marka ismi ile aynı olması tavsiye edilir. Çünkü bazı dolandırıcılar marka ismini kullanarak müşterileri kandırabilir. Müşterileri bu konuda uyarmak gerekiyor.

Instagram butik hesabında dikkat edilmesi gerekenler

Butik hesabı yönetirken kullanıcıların dikkat etmesi gereken pek çok durum bulunuyor. Bunlardan birisi bio kısmı ile ilgili olmakta. Bio kısmı, bir mağaza hakkında bilinmesi gereken bazı bilgileri içeriyor olması gerekir. Örneğin bu kısımda mağazanın ücretsiz kargo hizmeti var ise kaç liradan sonra başladığı belirtilebilir. Bunun yanı sıra mağazanın iade sürecinin nasıl olduğu, canlı destek sisteminin olup olmadığı gibi detaylar da yer alabilir. Bu sayede müşteriler daha bilgili bir şekilde mağazaya hakim olur.

Instagram’da butik hesabı yönetirken kullanıcılar öne çıkan hikayeler sistemini de kullanmalı. Sayfa bu sistemi çeşitli amaçlar için kullanabilir. Örneğin kargo sistemi, iletişim numaraları, kampanyalar gibi konularda burası işe yarayabiliyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap