1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. İlk Yerli Avcılık Oyunu The Mountain Hunting Yayınlandı

İlk Yerli Avcılık Oyunu The Mountain Hunting Yayınlandı

featured

The Mountain Hunting yerli yapım oyunlar arasında iddialı grafikleri ve ilk avcılık oyunu olması ile öne çıkıyor. Geçen günlerde yayınlanan ve oyun severler tarafından ilgiyle karşılanan oyun uygun fiyatıyla da cazip bir seçenek sunuyor.

The Mountain Hunting Yayınlandı

İlk yerli yapım avcılık oyunu olarak öne çıkan The Mountain Hunting konusu itibariyle serbest dünyada çeşitli hayvanları avlamayı sağlıyor. Steam’de yayınlanan oyunun en dikkat çeken kısmı yerli yapım olması. Daha önceden de yerli oyunlar bulunsa da avcılık türünde yerli yapım oyun yayınlanmamıştı. Özellikle Türkiye’de avcılık oyunları için belirli bir hayran kitlesi olduğu için The Mountain Hunting bu açıdan avantajlı bir yaklaşım benimsenmiş denilebilir.

Oyunda Eğitim, Görev Al, Serbest Av kısmında oynanacak üç kısım bulunuyor. Eğitim kısmında avcılık yeteneklerini geliştirmek için çeşitli eğitimler bulunuyor. Görev Al kısmında ise verilen süre kapsamında avcılık yapmak gerekiyor. Elbette öncelikle harita üzerinden avlanacak hayvanları bulunuyor. Serbest Av kısmında ise zaman kısıtlaması olmadan ormanda bulunan hayvanlar avlanabiliyor.

Oyunda kazanılan paralar ile çeşitli ekipman geliştirmeleri yapmak da mümkün. Domuz, tilki, ayı ve geyik gibi hayvanlar şimdilik oyunda avlanabilir durumda olan hayvanlar. Muhtemelen daha sonra oyuna mod yapılırsa hayvan çeşitliliği artacaktır.

The Mountain Hunting oynanışı itibariyle alışılmış oyun dinamiklerini kullanmış. M tuşu ile harita açılıyor ve haritadan hayvanların olası konumları gösteriliyor. Bu da oyuna daha gerçekçi bir hava katmayı sağlıyor. Hayvanların gidilen bölgede sessiz bir şekilde aranması gerekiyor. Bu noktada her hayvana özel yaklaşım taktiklerinin de belirlenmesi gerekiyor. Örneğin ayılar hemen saldırıya geçebiliyor, geyikler ise bulundukları bölgeden çok hızlı uzaklaşabiliyor.

Oyunda keskin nişancı tüfeği kullanılıyor ve dört farklı haritada görev yapmak mümkün. Bunun yanında dürbün de yine klavye kısayolu ile rahat şekilde kullanılabiliyor.

The Mountain Hunting Sistem Gereksinimleri Neler?

The Mountain Hunting sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: 64 bit / Windows 7,8,10
  • İşlemci: Intel i5 750 / AMD Phenom 2 965
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 960 / AMD R7 370
  • Depolama: 1500 MB kullanılabilir alan

 

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap