1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. İlham veren girişimci sözleri

İlham veren girişimci sözleri

İlham veren girişimci sözleri

İlham veren girişimci sözleri ile hayatta ve kariyer hayatında daha başarılı olmak mümkün. Yeter ki kişi bu sözleri kendine özgü bir şekilde uygulasın.

Pek çok girişimci elde ettiği başarıya nasıl sahip olduğunu anlatır, diğer girişimci ruhlu insanların da bu yolda ilerlemesini sağlayabilir. Buradaki sözler yalnızca girişimcilerin yaptığı işe daha fazla odaklanması için değil aynı zamanda normal hayatta da kullanılabilen sözler olabiliyor. Kısacası kişi bu sözleri kendine özgü bir şekilde biraz modifiye ederek kullanabilir, yaşam standardını yükseltebilir.

İnsanlara ilham veren girişimci sözleri

Adena Friedman’ın söylediği bir söze göre risk almadan iş hayatında başarılı olmak zor. Kısacası bir kişi bir işte başarılı olmak için o iş için risk almalı, o iş için çabalamalı. Örnek vermek gerekirse bir işe yatırım yapmak için bir miktar para gerekiyor. Eğer o iş mantıklıysa ve şartlar yerindeyse o işe yatırım yapıp riske girmek gerekebilir. Bu durum belki büyük kazançlar elde etmeye olanak sağlar.

Orison Swett Marden söylediği bir sözde girişimciliğin altın kuralından bahsediyor. Kendisinin söz ettiği altın kural empati kurmak olarak yer alıyor. Girişimci kendisini müşterinin yerine koyarak bir iş modeli geliştirmeli, buna göre iş alanı oluşturmalı. Çünkü girişimci yeni bir iş geliştirirken kendini müşterinin yerine koyarsa o işin ne kadar başarılı olabileceğini ve eksikliklerinin ne olacağını anlayabilir.

İlham veren girişimci sözleri

Kaliteyi arttırmanın tek yolunun sadeleştirmek olduğunu söyleyen Tom Peters üretim, tasarım ve diğer süreçlerin sadeleştirilmesi gerektiğini belirtiyor. Bir işi olabildiğince sade hale getirmek hem projenin daha anlaşılır olmasını sağlar hem de daha konforlu bir şekilde proje geliştirmek mümkün olur. Bir projenin daha kaliteli, daha verimli ve daha başarılı olması adına bu detaya dikkat edilmelidir.

İnsanlara ilham veren girişimci sözleri arasında yer alan bir diğer söz Michael Arlington tarafından söyleniyor. Kendisi en iyi startupların genel olarak bir kişinin yarasını kaşımak ile ortaya çıktığını belirtiyor. Bu zamana kadar pek çok firma dünyaya geldi ve bu firmalardan bazıları battı. Batan firmalar yaptığı bazı hatalardan dolayı bu gibi sorunlar ile karşılaştı. Örnek vermek gerekirse 3dfx ASUS ve MSI firmasına grafik işlemcisi vermek yerine kendi işlemcilerini raflara koymayı hedef kıldı. Bu hata 3dfx markasının sonunu getirirken NVIDIA firmasının büyümesini sağladı. Kısacası bir firma hatasından dolayı çöküş dönemine girerken diğer firma onun hatasını dikkate alarak daha başarılı olabiliyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap