mobil

iCloud Şifresini Unuttum Nasıl Açarım?

Apple marka telefon ya da cihaz kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlarda biri de iCloud şifresini unuttum durumudur. Bu gibi durumda telefon ya da elektronik cihaz kilitlenmekte olup şifresiz ya da id bilgisi olmadan erişim sağlamak da mümkün olmamaktadır. iCloud ya da Apple Kimliği şifresini bulmak için ise birtakım adımların izlenmesi gerekmektedir. Programsız olarak gerçekleştirilen bu adımlardan ilki sıfırlama işlemidir. Fakat bu işlemi de gerçekleştirmek için Apple kimlik adınızı bilmeniz gerekmektedir. Apple Kimliğini bulmak için e-postanıza bakmanız iyi bir tercih olacaktır ya da Apple kimliğinizi hali hazırda biliyorsanız doğrudan sıfırlama işlemine geçmek mümkün olabilmektedir.

Apple Kimliğini Bulmak

Unutulan iClodu şifresini sıfırlamak için öncelikle Apple kimlik bilgisinin bilinmesi gerekmektedir. Fakat bu bilgi hatırlanmıyorsa sıfırlama işleminden önce kimlik bilgisi öğrenme işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Telefon için unutulduğu durumda Mac bilgisayarınız varsa:

 • Apple menüsü, ardından sistem tercihleri ve Apple Kimliği seçeneğine tıklayarak kimlik bilgilerini öğrenmek mümkündür.
 • Pc için ise iTunes hesabı açılır ve yukarıdaki hesap menüsünden Hesabımı görüntüle seçeneğine tıklanır. Hesap adı ve e-posta adresi ile birlikte Apple kimliği de bu sayfada görüntülenmektedir.
 • iCloud Şifremi Unuttum ve sıfırlamak için Apple kimliği mutlaka bilinmelidir. İnternet üzerinden kimliğinizi bulmak için ise Apple kimliği ile ilişkili eposta adresini girerek de erişim sağlamak mümkündür.
 • Apple kimliği olarak telefon numarasının kullanılması durumunda kimliğin bulunması biraz daha zor olabilmektedir.

Parolama sıfırlama işlemi yapmak için girilen https://www.icloud.com adresinden ayrıca Apple kimliğinizi kolaylıkla öğrenmeniz mümkündür. Bunun için ilgili adreste yer alan Apple Kimliğini veya parolayı mı unuttunuz’a tıklanır. Ardından açılan sayfada “Kimliğinizi unuttuysanız arayabilirsiniz” seçeneğine tıklanır. Buradan Adınız, soy adınız ve eposta adresinizi girerek kimlik bilgilerinize ulaşmanız mümkündür.

Apple Şifresini Bulmak

Apple kimliğinin bulunmasının ardından artık şifre sıfırlama işlemine geçilebilmektedir. Bunun için ise izlenmesi gereken adımlar ve uygulanması gereken işlemleri şu şekilde ifade etmek mümkündür:

 • Öncelikle Apple’ın https://www.icloud.com adresine girilir.
 • İlgili sayfada aşağı kısımda “Apple Kimliğini veya parolayı mı unuttunuz?” seçeneğine tıklanır.
 • Açılan yeni sayfada kullanıcılardan Apple kimliğini girmeleri istenmektedir.
 • Bu kısma Apple kimliği yazılır ve daha sonra devam butonuna tıklanır.
 • Devamdan sonra gelen ekrandan “Parolamı Sıfırla” ya da Güvenlik Sorularımı Sıfırla” seçenekleri kullanıcılara sunulmaktadır.
 • Parolamı sıfırla seçeneğine tıklanır.
 • Parolanın nasıl sıfırlanacağı hakkında ister güvenlik soruları ile isterseniz de epostaya gelen link ile iCloud Şifremi Unuttum işlemlerine hangi yolla devam edileceği seçilir.
 • Devam butonuna basıldıktan sonra e-posta adresine parolayı sıfırlamak için bir link gelecektir.

Sonrasında e-postaya gelen mailde yer alan bağlantıya tıklanır. Bu sayfada artık yenib ir şifre oluşturma işlemi yapılması gerekmektedir. Şifrenizi oluşturduktan sonra tamam butonuna tıklanır ve şifre sıfırlama işlemi tamamlanmış olur Telefonunuza ya da bilgisayarınıza girerken bu yeni Apple şifresi ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Eğer iCloud Şifremi Unuttum kullarak oluşturduğunuz yeni şifre ile giriş yapılamıyorsa bilgisayar, ya da herhangi bir Apple cihazından “Tüm cihazlarda oturumu sonlandır” seçeneği ile giriş yaptığınız Apple cihazlarında oturumunuzu sonlandırmalı ve yeni şifreniz ile tekrardan giriş yapmalısınız. Eğer hala sorun yaşarsanız Apple ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Root

Tilki.net yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu