1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası
  3. Huawei P50 Resmi Tanıtım Tarihi Belirtildi

Huawei P50 Resmi Tanıtım Tarihi Belirtildi

featured

Huawei için bir süredir beklenen P50 modelinin resmi tanıtım tarihi açılandı. P50 için merakla beklenen tarih 29 Temmuz olarak açıklandı. Bu kapsamda söz konusu tarihte Huawei’nin yeni modelinin özellikleri açıklanacak.

Huawei P50 Merakla Bekleniyor

Huawei geçen aylarda kendi işletim sistemi olan Harmony OS’i duyurmuştu. Bu etkinlik kapsamında yeni işletim sistemi HarmonyOS ile cihazların uyumuna da vurgu yapmıştı. Tanıtımın sonunda ise çok yakında duyurulacak olan başka bir seriden bahsedilme gereği duyulmuştu. Huawei P50 ise Huawei kullanıcıları tarafından merakla beklenmeye başlamıştı.

Yeni alınan bilgiler kapsamında Huawei P50 özellikleri yer alacağı resmi tanıtım tarihi de öğrenildi. Buna göre Huawei P50 hakkında 29 Temmuz’da resmi bilgilendirme yapılacak.

Aktarılan bilgilere göre P50 serisi ile yeni bir mobil görüntüleme teknolojisi ortaya çıkmış olacak. Özellikle fotoğraf kalitesinin çok daha artması ile birlikte kullanıcıların da telefonlarını adeta cep telefonu gibi kullanmaları mümkün hale gelebilecek.

Huawei P50 Özellikleri Nasıl Olacak?

Huawei P50 serisi özellikleri için çeşitli tahminler de yapılıyor. Şimdiye kadar firma ürünleri başarılı bir şekilde sakladı ve özellik sızıntılarının önüne geçmeyi başardı. Ancak yine de P50 ile ilgili olarak ortaya çıkan görseller modelin nasıl olacağına dair fikir edinilmesini sağlıyor.

Geçen dönemlerde ortaya çıkan raporlar kapsamında standart sürümün işlemcisi fikir vermeyi başarıyor. İddialar kapsamında Huawei P50 işlemcisi Snapdragon 888 olacak. Bunun yanında cihazda 5G desteğinin ise olmayacağı ön görülüyor.

Diğer yandan PRO ve olası bir PRO+ sürümü hakkında bilgi yer almıyor ama şirketin geliştirmekte olduğu HarmonyOS işletim sisteminin kullanılacağı tahmin ediliyor. Bunun yanında cihazlarda Kirin işlemci de bulunabilir. Cihazın bataryası ise 66W hızlı şarj desteği sunabilecek.

Modelin en büyük özelliği ise kamera ile öne çıkıyor. Özellikle kamera kullanımı açısından kullanıcılar için farklı bir deneyim sunması beklenen Huawei P50 bu açıdan profesyonel fotoğraf çekimi gibi yöntemler için de tercih edilebilecek.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap