1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası
  3. Huawei Nova 8i Güçlü Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

Huawei Nova 8i Güçlü Özellikleri ile Dikkat Çekiyor

featured

Huawei Nova 8i modeli satışa sunuldu. Alanında önemli bir marka haline gelmiş olan Huawei’nin yeni modeli olan Nova 8i hem tasarım hem de donanım açısından beklentileri en iyi şekilde karşılamak üzere geliştirildi.

Huawei Nova 8i Özellikleri Neler?

Huawei Nova 8i özellikleri ile kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaşatmak için geliştirildi. Tasarım anlamında kullanıcı beklentilerini en iyi şekilde karşılamak adına geliştirilen modelde minimal tasarım ön plandayken şıklık da ihmal edilmemiş durumda. Farklı renk seçenekleri sayesinde de model daha iyi bir görünüme kavuşuyor.

Huawei Nova 8i ekran olarak kenarsız tasarımı tercih etmiş ve 6,7 inç büyüklüğe sahip. FHD+ LCD ekran ise görüntü kalitesini en iyiye çıkarmayı başarıyor.

Huawei Nova 8i işlemci olarak sie Snapdragon 662’yi kullanılıyor. Daha yüksek bir işlemcinin tercih edilmesi durumunda fiyat artacağı için modelde 662 kullanılıyor ancak işlemci özelliklerine göre gayet yeterli bir kullanıcı deneyimi sunmayı başarıyor.

Huawei Nova 8i RAM açısından da kullanıcılara 8GB RAM desteği sunuyor. Bu RAM miktarı ise işlemleri hızlı bir şekilde yapabilmek ve iyi bir performans almak isteyenlere hitap etmeyi başarıyor. 128 GB depolama alanı da gayet yeterli özellikler sunuyor.

Huawei Nova 8i Fiyatı

Huawei Nova 8i kamera açısından da kullanıcıları memnun etmek için tasarlanmış durumda. Modelde 64 MP ana kamera bulunuyor ve arka kamerada 8+2+2 MP olacak şekilde 3 kamera daha yer alıyor. Ön tarafta ise 16 MP çözünürlüğe sahip olan başka bir kamera bulunuyor. Fotoğraf ve video kalitesi açısından Huawei Nova 8i kullanıcıları tatmin ediyor.

Huawei Nova 8i batarya ise 66W hızlı şarj destekliyor ve 4300 mAh batarya kullanıyor. Telefonun özellikleri göz önünde tutulduğunda tercih edilen batarya beklentileri karşılayacak şekilde bulunuyor.

Android 10 tabanlı EMUI 11 ile satışa sunulan model bu sayede de güncel bir kullanıcı deneyimi yaşatmak için ideal bir seçenek sunmayı başarıyor.

Huawei Nova 8i fiyatı ise yurtdışında 312 dolar şeklinde belirlendi. Türkiye’de de modelin yakın zamanda satışa çıkması bekleniyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap