1. Ana Sayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. Hotmail ve Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hotmail ve Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hotmail ve Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bugün ki makalemizde Hotmail ve Outlook hesap silme nasıl yapılır sorusuna yanıt vererek işlemleri aşama aşama anlatma yoluna gideceğiz. Dünyanın en eski mail altyapılarından birisi bilindiği üzere HOTMAİL sistemi olarak dikkatleri çekiyor. Microsoft şirketinin bir hizmeti olarak başlayan ve zaman içerisinde GMAİL, Yandex Mail gibi rakiplerin çıkması ile yenilenme yoluna itilen bir sistem diyebiliriz. Hotmail ve Outlook hesap silme.

Zaman içerisinde Outlook altyapısına taşınan bu mail sistemi, arayüz olarak ve kullanım özellikleri olarak da ciddi olarak fark yarattı. Tabi ki yine de bu mail sistemini kullanmak istemeyenler için elimizden geldiğince bilgiler sunacağız. Şimdi aşama aşama bu anlamda bilgileri sizlere sunma yolunda adımlar atacağız.

Hotmail ve Outlook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Hotmail ve Outlook sistemi şuan aynı yani iki mail modelini de https://www.outlook.com üzerinden kullanmak zorundasınız. Dolayısı ile silme işlemini de yine bu sistemden yapmak zorunda olduğunuzdan dolayı tek bir işlem bütününü sizlere anlatacağız. Yani aşağıdaki yöntemleri uygulayarak hem hotmail.com, hem outlook.com uzantılı mail hesabınızı silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1-) https://account.live.com/CloseAccount.aspx linkine tıklayın ve outlook hesap silme bağlantısına giriş yapın. Gelen ekranda silmenizi istediğiniz mail hesabınıza giriş yapmanız için bilgileri isteyecektir. Bilgileri yazın ve giriş yapın.

2-) Mail hesabınıza giriş yaptıktan sonra sizden bu mail için kullandığınız ikincil mail adresinizi de girmenizi isteyecektir. Bunun nedeni ise silme işlemini iki aşamalı olarak doğrulamak üzerine olacaktır. Yani mailinizi gerçekten silmek istediğinizde ikinci mail adresinize onay linki gidecek ve bu linki de tıklamanız gerekecektir. İkinci mailinizi yazın KOD GÖNDER butonuna tıklayın. Hotmail bu açıdan iki aşamalı güvenlik sistemlerini önemser.

3-) KOD GÖNDER butonuna tıkladığınızda ikinci mail adresinize bir kod gider. Kod geldikten sonra ise kodu gireceğiniz bir ekran belirecektir. Bu ekranda ikinci mail adresinize giden kodu girin ve GÖNDER sekmesine tıklayarak hesabınızı doğrulayın.Hotmail ve Outlook hesap silme noktasında diğer aşamaya geçin.

4-) Akabinde karşınıza bir kapatma sözleşmesi gelecek. Bu sözleşmenin altında yer alan mavi renkli İLERİ butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin ve devam edin. Hotmail sizi bu aşamadan sonra ilerletecektir.

5-) Akabinde karşınıza seçeneklerin yer aldığı bir ekran gelecektir. Solunda kutucuk bulunan tüm kutulara işaret atın. Akabinde altında seçmeli segmentte İHTİYACIM YOK yazan seçeneğini seçin ve sonrasında ise HESABIMI KAPATMAK ÜZERE İŞARETLE sekmesine tıklayın. Hotmail ve Outlook hesap silme işlemi için sonraki aşamaya ilerleyin.

6-) Sonrasında mail hesabınızın tamamen sunuculardan silinmesi için sistem size bir tarih verir. Bu tarihe kadar hesabınızın silme işlemini iptal edebilir ve mail adresinize yeniden erişim sağlayabilirsiniz. Bu tarihe kadar herhangi bir işlem yapmamanız durumunda ise hesabınız kalıcı olarak tamamen silinir. Bir daha bu mail adresine ve maillere herhangi bir şekilde erişim sağlamak yasal olarak da mümkün olmayacaktır. Sol alt köşede yer alan BİTTİ butonuna tıklayarak silme talebinizi noktalarsınız ve sonrasında tüm işlemler noktalanmış olur. Hotmail ve Outlook hesap silme işlemi tam olarak bu şekildedir.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap