1. Ana Sayfa
  2. Öneri Bölümü
  3. Hootsuite Nedir, Nasıl Kullanılır?

Hootsuite Nedir, Nasıl Kullanılır?

featured

Hootsuite, fazla sayıda sosyal medya hesabı kullanan kişiler için geliştirilmiş olan bir program türü olarak bilinmektedir. Hootsutie kullanımı sayesinde kişilerin sosyal medya hesaplarını tek bir nokta üzerinden takip etmeleri sağlanmaktadır. Aynı zamanda Hootsuit’in kullanıcılara, sosyal medya hesaplarının kullanımı konusunda pek çok alanda kullanım kolaylığı sağladığı da görülmektedir.

Hootsuite Nedir?

Hootsuite, birden fazla sosyal medya hesabı kullanan ve bu hesaplar üzerinden pratik bir şekilde paylaşımlar yapmak isteyen kişiler için üretilmiş olan bir uygulamadır. Hootsuite uygulaması sayesinde birden fazla sosyal ağ kullanan kişilerin bu ağlar üzerinden kolaylıkla paylaşımlarda bulunabildikleri görülmektedir.

Hootsuite kullanımı sayesinde kullanıcıların zamanlayıcı ayarlayarak istenilen iletileri, istenilen saatlerde paylaşmaları sağlanabilmektedir. Hootsuite bu kullanımı sayesinde, kişilerin çevrimiçi olmadıkları durumlarda dahi paylaşım yapabilmelerine olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda bu paylaşımların kontrolü de tek bir hesap üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Hootsuite Nasıl Kullanılır?

Hootsuite kullanımı, web siteleri üzerinden ya da mobil uygulamalar ile sağlanmaktadır. Hooutsite kullanımına başlamak isteyen kişilerin, Hooutsite’ın web sitesini ziyaret etmeleri ya da uygulamasını indirmeleri gerekmektedir. Sonrasında üyelik işlemlerinin tamamlanması ile birlikte Hootsuite kullanımı gerçekleştirilebilmektedir.

Hootsuite üyeliği; Facebook, Twitter ve Google+’dan da gerçekleştirilebilmektedir. Hootsuite üyelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından yönetilmesi istenen sosyal ağların seçilmesi gerekmektedir. Bu ağların seçilmesi ile birlikte birden fazla sosyal medya hesabının Hootsuite üzerinden takibi gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda Hootsuite özellikleri arasında yer alan zaman ayarlayıcı paylaşımlar yapma ve paylaşım raporlarını görme uygulamalarından da yararlanılabilmektedir.

Hootsuite Özellikleri Nelerdir?

Hootsuite’in sahip olduğu özellikler arasında, birden fazla sosyal medya hesabının tek bir noktadan takip edilmesinin dışında da bazı durumlar yer almaktadır. Bu anlamda Hootsuite özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Hootsuite, tüm sosyal medya hesaplarının tek bir ağ üzerinden ve aynı anda kontrol edilmesini sağlamaktadır.
  • Hootsuite kullanımı ile birlikte kişilerin paylaşımlarını yapacakları zamanı ayarlamaları sağlanabilmektedir.
  • Raporlama özelliğinin kullanılmasıyla, kişilerin paylaşımları arasında en çok hangisinin ilgi gördüğü Hootsuite üzerinden anlaşılabilmektedir.
  • Hootsuite, farklı sosyal medya platformları üzerinden kullanılabilmektedir.
  • Twitter’da paylaşımların karakter sınırına takılması durumunda, Hootsuite kullanımı ile URL kısaltma özelliğinin kullanılması bu sorunun giderilmesini sağlamaktadır.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap