1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. GTA 6 İçin Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

GTA 6 İçin Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

featured

Uzun süredir beklenen GTA 6 için yeni bilgiler sızdırıldı. Önemli bir hayran kitlesine sahip olan ve uzun yıllardır yeni oyun çıkarmayan GTA serisi için oyuncular yeni oyunu merakla bekliyor. Özellikle Rockstars Games hem GTA 5 hem de RDR 2 ile beklentileri çok yükselttiği için GTA 6’nın oyun dünyasında büyük etki yaratması bekleniyor.

GTA 6 Hakkında Bilgiler

GTA 5 2013 yılında çıkmış ve dönem koşullarına göre oyun dünyasında milat olarak kabul edilmişti. Hem hikayesi hem de grafikleri ile günümüzde de oynanmaya devam eden oyun, oyun severler için yeni bir dönemin başladığının da kanıtı oldu. Başarılı yapısı ile günümüzde de çok satanlar arasında bulunan GTA 5, serinin devam oyunu için de beklentileri önemli ölçüde yükseltti.

GTA 6 hakkında henüz resmi açıklama yapılmamış olsa da Rockstars Games’in bu oyun üzerinde çalıştığı biliniyor. GTA 6’nın çıkış tarihi de oyuncular tarafından merak edilirken oyun dünyasına yakın bir isim olan Tom Henderson tarafından merakla beklenen altıncı oyun hakkında bilgiler açıklandı.

Harita Devasa Olacak

Tom Henderson daha önceden Battlefield’ın yeni oyunları hakkında açıklamalar yapmış ve bilgileri doğru çıkmıştı. Bu yüzden Henderson’un açıklamaları oyun severler tarafından yakından takip ediliyor. Henderson yaptığı açıklamalara göre GTA 6 aslında GTA Vice City’nin bir tür devamı şeklinde olacak. GTA 6 haritası Vice City haritasında geçecek. Vice City özellikle oyuncular arasında özel bir yere sahip olduğu için hâlâ popülerliğini koruyan bir oyun olarak biliniyor. GTA 6’nın bu haritada geçmesi ise oyuna çok farklı bir dinamizm katabilir. Elbette Vice City haritası günümüz açık dünya haritalarına kıyasla oldukça küçük kalıyor. Yapımcı firmanın bu haritayı en az GTA 5’in iki katı büyüklüğüne çıkarmaları bekleniyor. GTA 5 haritası ise oldukça büyük bir haritaydı.

Henderson ayrıca GTA 6 çıkış tarihi olarak da 2024 yılını işaret etti. Konuyla ilgili olarak bir de video yayınlayan Henderson, GTA 6 hakkında açıklamalarda bulundu. Videoda yer alan görüntüler ise GTA 6’ya değil, GTA 5’e ait bulunuyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap