1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. Google Workspace Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Workspace Nedir, Nasıl Kullanılır?

featured

Google Workspace ücretsiz olarak kullanıcılara sunuldu. Google G-Suit yerine getirilmiş olan Workspace 14 gün boyunca kullanıcılar için ücretsiz olurken daha sonraki süreçte ücretli hale dönüşecek. Şirketler için önemli bir özellik olan uygulama için Workspace nedir sorusunun da doğru yanıtlanması önem taşıyor.

Google Workspace Kullanıma Sunuldu

Teknoloji devi Google tarafından daha önceden Workspace isminin verildiği profesyonel bir hizmetin hayata geçirileceği belirtilmişti. G-Suit’in yerine gelecek olan hizmet özellikle kurumsal müşteriler için önemli avantajları beraberinde getiriyor. Dosya oluşturma kısmından görüntülü görüşmeleri çok kolay şekilde yapabilmeyi mümkün hale getiren Workspace böyle popüler olarak kullanılan hizmetleri de bir araya getiriyor.

Google bugün yaptığı açıklama ile birlikte Workspace’in tüm kullanıcılar için ücretsiz olarak 14 gün boyunca kullanılabileceğini belirtti. Kısa süreliğine de olsa ücretsiz olarak sunulan Workspace kullanımı özel bir deneyim yaşatıyor. Workspace içinde Gmail, Dokümanlar, Keep, Meet, E-Tablolar, Apps Script, Chat, Slaytlar, Takvim, Formlar, Jamboard, Drive ve Sites hizmetlerinin tamamı yer alıyor. Bunların yanında yöneticiler için özel bir konsol ve verilerin de gizlenmesi için veri tabanı kurulumu içeren, tüm kullanıcı cihazların denetlenmesini mümkün kılan hizmet de bulunuyor.

Ücretsiz Google Workspace Nasıl Kullanılır?

Ücretsiz Workspace kullanmak için 14 günlük süre kullanıcılar için tanımlandı. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre oluşturulmuş olan deneme sürümleri ücretsiz olarak başlıyor ve beğenilmesi durumunda ise abonelik paketine kolayca dönüştürülebiliyor. Aynı zamanda Google bilgi alacak müşterilerin doğrudan bir şekilde Google ile iletişime geçme kanallarını da açık bırakmış durumda. Bu bakımdan Workspace hakkında bilgi almak isteyenler de doğrudan Google’a ulaşma imkânına sahip.

Workspace’de bulunan araçların pek çoğu bireysel kullanıcılar için Gmail içinde de bulunuyor. Bu bakımdan şirketlerin dışında bireysel kullanıcılar için Gmail’deki araçlar ücretsiz şekilde sunulduğu için daha iyi bir avantaj oluşturmayı da başarıyor.

Deneme sürümünden memnun kalıp ücretli Workspace almak isteyenler için ise Workspace fiyatları paketlere göre değişiyor. Aylık olarak sunulan ücretler giriş seviyesinde 29 TL, standart sürümde 58 TL, uzman sürümde ise 108 TL ücrete karşılık geliyor ve kullanıcı başına ödenmesi gereken tutarları oluşturuyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap