1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. Google Takvim Yeni Özelliklere Kavuşuyor

Google Takvim Yeni Özelliklere Kavuşuyor

featured

Google Takvim yeni özelliği ile birlikte kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaşatmak istiyor. Özellikle hibrit kavramının günümüzde daha fazla önem kazanması ile birlikte Google Takvim de bu çalışma modeline göre yeniden güncelleniyor.

Google Takvim Yeni Özellikler

Google Takvim yeni özellikleri ile birlikte hibrit çalışma modeline daha iyi uyum gösterebilecek. Özellikle salgın döneminde yaygınlaşan evden çalışma seçeneği iş yaşamı için belirli kopukluk ya da sorunların olmasına neden oluyordu. Bu türden bir koordinasyon eksikliğine dönük olarak da Google Takvim yeni özelliğini açıkladı.

Birkaç hafta içerisinde hayata geçirilmesi planlanan yeni özellik sayesinde oluşturulan etkinliklere katılım tipi artık takvim üzerinden seçilebilecek. Kısaca bahsedilecek olursa oluşturulmuş özelliğin seçenekleri etkinliğe ya da fiziksel veya sanal ortama göre belirlenebilecek.

Etkinliklere Katılma Durumu Daha Kolaylaşıyor

Google Takvim güncellemesi ile birlikte etkinlik ya da toplantıya katılım durumu önceden belirlenecek. Bu özellik sadece Google Takvim uygulaması ile şimdilik sınırlı tutuluyor. Başka kullanılan sanal takvim uygulamaları henüz aynı uyumu yakalamayacak.

Bu türden kullanıcılara sunulan geliştirme ve kolaylıklar da kullanıcılar için oldukça yüksek önem taşıyor. Bunun nedeni de salgın döneminde hibrit çalışma modeli için gelecekte de firmaların duruma sıcak bakıyor olmaları.

Salgın yüzünden alışılmış çalışma koşullarında çeşitli değişimler meydana geldi. Özellikle toplu ortam ve ofislerde salgının yayılmaması için evden çalışma modeli benimsendi. Bu kapsamda internet üzerinden çalışma da büyük bir yer kaplıyor oldu. Çalışanlar da aynı zamanda internet ve donanım konusunda kendilerini geliştirdi, yazılımlar eskisine kıyasla çok daha fazla tercih edilir oldu.

Bu yenilikler şimdilik alışılmış uygulama ve programlara da yansıyor. Firmalar kullanıcıların ihtiyaçlarının belirlenmesini sağlayarak pek çok yeniliği de kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Google Takvim’in sunmuş olduğu yeni özellik de özellikle yüksek katılımcı sayısına sahip olan etkinlikler için işlevsel yapısı ile öne çıkıyor. İlerleyen dönemde artacak olan ihtiyaçlar kapsamında bu türden uygulamalarda yeni özelliklerin görülmesi de olanaklı görünüyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap