1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası
  3. Google Earth mobil güncelleme duyuruldu

Google Earth mobil güncelleme duyuruldu

Google Earth mobil güncelleme

Google Earth uygulaması için mobil güncelleme yayınlanacak. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık zamanda yolculuk yapabilecek.

Google, zaman zaman uygulamalarda yaptığı güncellemeler ile birlikte ön plana çıkıyor. Google Earth uygulaması da gelişen uygulamalar arasında yerini almış durumda. Google Earth, kullanıcıların dünyanın herhangi bir yerini keşfetmesini sağlayan bir harita uygulaması. Uygulama üzerinde yer alan pek çok özellik kullanıcılara önemli faydalar sağlıyor.

Uygulamada yer alan özelliklerden bazılarını söylemek gerekirse sokak görünümü, mesafe ölçümü yapma, geçmiş, bilgi alma ve fotoğrafları görüntüleme olarak sıralanabilir. Yeni bir özellik mobil kullanıcıların işini kolaylaştıracak.

Google Earth mobil güncelleme geliyor

Google Earth mobil uygulaması gelişmeye devam eden bir uygulama olarak yer alıyor. Uygulama artık yeni bir özellik daha kazanıyor olacak. Bildiğiniz üzere geçmiş özelliği yani haritaların daha önceki haline bakabilme özelliği masaüstü sürümde yer alıyordu. Bu özellik mobilde bulunmuyordu. Sosyal medyada paylaşılan bir bilgiye göre artık Google Earth’ın mobil sürümünde zamanda yolculuk yapmak mümkün olacak yani geçmiş özelliği mobil uygulamaya geliyor.

Google Earth mobil güncelleme

Google Earth’ın sunmuş olduğu bu özellik ile birlikte kullanıcılar bir haritanın eski ve yeni halini karşılaştırabiliyor, geçmiş yıllara gidebiliyor ve zamanın derinliklerine inebiliyor. Dünyanın herhangi bir yerindeki haritanın 1900’lü yıllara kadar olan verilerini gösteren bu özellik konusunda şunu da belirtmekte fayda var. Bu özellik her yerde 1900’lü yıllara kadar inmeyebilir. Bazı yerlerde 2000’li yıllardan başlarken bazı yerlerde daha eski tarihlere kadar inebilir. Bu durum tamamen haritanın olduğu bölgenin ilk kayıtlarının ne zaman eklendiği ile ilgili bir olay.

Google Earth’ın mobil sürümüne eklenecek olan zamanda yolculuk yapma özelliğinin ne zaman resmî olarak yayınlanacağı konusunda bir açıklama yapılmadı fakat bu özellik şu anda deneysel olarak yer alıyor.

Google Earth’ın mobil sürümünün pek çok konuda işe yarayacağı düşünülüyor. Bunlardan birisi bu özellik sayesinde kullanıcılar nostalji yapabiliyor olacak, yani bir bölgenin eski ve yeni halini karşılaştırabilecek. Bununla birlikte yaşadığı bölgenin daha önceden nasıl olduğunu da biliyor hale gelecek. Google Earth mobil güncelleme ile birlikte daha birçok avantaj vaat ediyor. Oldukça faydalı bir özellik olan zamanda yolculuk sistemi sayesinde kullanıcılar bir bölge hakkında araştırma yaptığında bu verilerden yararlanabiliyor olacak.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap