1. Ana Sayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. Google Chrome Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?

Google Chrome Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?

Google Chrome Bildirim Kapatma

Çok merak edilen ve rahatsızlık verici Google Chrome bildirim kapatma nasıl yapılır sorusuna yanıt verecek ve detaylara değineceğiz birlikte. Dünya genelinde en çok kullanılan web tarayıcısı olan bilinen Chrome, bazı sorunları nedeni ile insanların canını ciddi manada sıkıyor. Herhangi bir alternatifi yokTU bu nedenle her şey başımız üstüne demek zorundaydık.

Chrome notifications kapatma yani bildirim kapatma işlemi ile alakalı olarak insanların çok net bilgi sahibi olduğunu sanmıyoruz. Tilki.net ekibi olarak her konuda olduğu gibi bu anlamda da sizlere bilgiler sunma yoluna gideceğiz. Tabi ki hemen yüzeysel olarak sizlere bir bilgi sunalım ve fikir edinelim istiyoruz.

Google Chrome Bildirimleri Nedir?

Chrome bildirimleri (notifications), internet sitelerinin karşınıza çıkardığı bildirim uyarısını kabul etmenizin ardından sürekli sizi haberdar eden bildirimlerdir.

Günümüzde bu tüm internet sitelerinin ziyaretçi çekebilmek için kurdukları ciddi bir tuzak ve rahatsız edici bir yöntem. Tabi ki buna herhangi bir önlem alınabilir mi? Alınabilir. Ancak birçok kişi bilgi sahibi olmadığından ya da Chrome’un teknik detayları ile alakalı bilgi sahibi olmadıklarından kullanımına dair çok da fazla bilgileri yok demek yanlış olmaz sanırım. Peki bu bildirimleri nasıl kapatacağız. Çok basit, hemen üzerinde durarak bilgi edinelim.

Google Chrome Bildilerimi (Notifications) Kapatma – Resimli Anlatım

Chrome, ayarlar anlamında sizlere son derece basit seçenekler sunar. Karşınıza bildirim uyarılarının dahi çıkmamasını sağlamak gibi bir imkana sahip olabileceğinizi asla unutmayın. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan bu konu ile alakalı olarak sizleri bilgilendirelim ve fikir sahibi olalım.

1-) Öncelikli olarak Chrome tarayıcısını açalım ve herhangi bir internet sitesine gerek kalmadan sağ üst köşede yer alan alt alta üç nokta simgesine tıklayalım. Aşağı doğru açılan seçenekler içerisinde ise AYARLAR seçeneğine tıklayalım ve Chrome ayarları ekranına giriş yapalım.

Chrome Bildirim Kapatma

2-) Karşınıza Chrome için ayarlar yapabileceğiniz kısa bir panel gelecek. Bu panel aşağı doğru uzayabilir ve geliştirici ayarlarını sizlere sunabilir. Bunun için GELİŞMİŞ sekmesine tıklayarak daha kapsamlı ayarları yapabilmek için diğer seçenekleri aktif edin.

Chrome Notifications Kapatma

3-) Gelişmiş ayarların başında birçok farklı başlık bulunuyor. Bu başlıklardan GİZLİLİK VE GÜVENLİK alanına doğru iniyoruz ve akabinde bu başlığın altında yer alan çeşitli seçenekler olduğunu net olarak görebileceksiniz. Burada ise SİTE AYARLARI sekmesine tıklayarak devam ediyoruz ve bildirimlerin yönetimi için ekrana ilerliyoruz.

Google Chrome Bildirim Ayarları

4-) Şimdi gelen ekranda yeni seçenekler sizleri karşılayacak. Bu ekranda sıralı olarak seçenekler içerisinde aşağı doğru inildikçe BİLDİRİMLER sekmesini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın ve detaylı bildirimlerin yer aldığı ekrana doğru ilerleyin.

5-) Bildirimler ekranına geldikten sonra karşınıza son derece basit bir ekran gelecek. Bu ekranda yapacağınız tek bir ayar ile birlikte Chrome bildirim özelliğini tamamen kapatma imkanına sahip olacaksınız. Ekranda ENGELLENDİ sekmesinbin yanında bir buton yer alacak. Bu butonu yeşile getirerek yani açarak Chrome bildirimler özelliğini kapatma işlemi tamamen bitmiş oluyor.

Chrome Bildirim Özelliği Kapatma

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Tüm sitelerden gelen bildirimleri değil tek bir sitenin bildirimlerini engellemek de mümkün. Bunun için sağ üst köşede yer alan ARA sekmesine tıklayın ve sitenin adresini yazın. Gelen ekranda bildirim sekmesindeki tiki kapatın ve işlem tamamdır.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap