1. Ana Sayfa
  2. Öneri Bölümü
  3. Gmail Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Gmail Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

featured

Gmail Google tarafından piyasaya sürülen bir çeşit e-mail servisi olarak bilinmektedir. Günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılan Gmail, kişiselleştirme özellikleri ile birlikte kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Gmail Nedir?

Gmail, 2004 yılında Google tarafından kurulan bir çeşit e-mail servisidir. Gmail kullanımı günümüzde giderek artmakta olup, bu durumun nedenleri arasında Gmail’in kullanıcılara sunduğu hizmetler gösterilmektedir. Gmail’in sunmuş olduğu hizmetler arasında; birçok mail adresi üzerinden gelen maillerin tek bir sayfa altında toplanabilmesi, önemli postaların yıldızlanabilmesi, e-postaların istenilen duvar kağıtları üzerinden görüntülenebilmesi yer almaktadır.

Gmail Özellikleri Nelerdir?

Gmail, kullanıcıları için pek çok özellik bulundurmaktadır. Bu özelliklerden bazıları şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Gmail üzerinden hızlı bağlantıların etkinleştirilmesi ile birlikte; kullanıcıların öncesinde yapmış oldukları aramalara, bağlantılara ya da özel mesajlara kolay ulaşım sağlanmaktadır.
  • Kişilerin sürekli olarak aynı maili atmaları ya da aynı cümleyi kullanmaları durumunda Gmail’in hazır metin özelliğinden yararlanılabilmektedir.
  • Gmail özellikleri arasında yer alan “tümünü yanıtla” özelliği sayesinde, aynı cevabın verileceği birden fazla mail yanıtlanabilmektedir.
  • Doküman aranması konusunda detaylı bir aramaya ihtiyaç duyulması halinde Gmail detaylı arama üzerinden işlemler gerçekleştirilebilmektedir.
  • Gmail’de gönderilen mailler arasından istenilenlerin arşivlenebildiği bilinmektedir.
  • Gmail üzerinden gönderilen maillerde bulunan önizleme özelliği sayesinde; konum, belge, fotoğraf, dosya gibi gönderiler daha kullanışlı hale getirilebilmektedirler.

Gmail Şifre Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Gmail şifre sıfırlama işlemi, Gmail hesaplarının şifrelerini değiştirmek isteyen kişilerin başvurdukları bir işlemdir. Gmail sıfırlama işleminin gerçekleşmesi için öncelikli olarak, kişilerin hesaplarını kurtarmak için gerekli adımları takip etmeleri gerekmektedir. Bu adımlar arasında ilk sırada hesabın sahibi olduklarına dair kurtarma e-postalarına gönderilen mailin onaylanması yer almaktadır. Sonrasında ise mailin onaylanması ile birlikte Gmail hesabına tekrardan giriş yapılabilmesi için yeni bir şifrenin belirlenmesi gerekmektedir.

Bu şifrenin Gmail hesabında daha önceden kullanılmamış olması durumunda şifre kabul edilmektedir. Şifre sıfırlama işleminin gerçekleşmesinin ardından hesap erişiminin açık olduğu cihazlarda, oturum açarken kişinin kendisi olduğunu doğrulamak adına kullandığı cihazlarda ve hesap erişimi verilen ev cihazlarında oturum kapatılmaktadır. Bu durumun gerçekleşme nedeni ise, kişilerin hesaplarının güvenceye alınması olarak bilinmektedir.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap