1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. FIFA 22 Tek Bilgisayarda Oynanabilecek

FIFA 22 Tek Bilgisayarda Oynanabilecek

featured

FIFA 22 merakla beklenirken EA tarafından yapılan açıklamada oyunun tek bilgisayarda oynanabileceği belirtildi. Bu durum ise bilgisayar kullanıcılarının üzülmesine yol açtı. EA’nın aldığı bu karar kaçak kullanımların önüne geçmek için tercih edildi.

FIFA 22 Tek Bilgisayar İçin Olacak

FIFA 22 çıkış tarihi merakla beklenirken bilgisayar kullanıcıları için kötü haberler gelmeye devam ediyor. Geçen günlerde FIFA 22’nin Xbox Series X ve PS 5 için olacak özelliklerinin çoğunun PC için olmayacağının açıklanması sonrasında şimdi de oyunun tek PC’de oynanabileceği belirtildi.

Özellikle FIFA 22 grafikleri açısından merakla bekleniyor ve HyperMotion teknolojisi kullanıldığı için oyun severlere önemli bir yenilik de getirmiş olacak. Ancak bu teknolojinin de bilgisayarda olmayacağı açıklandığından PC kullanıcıları bu özellikten de muaf tutulacak.

EA şimdi tekrar kötü sayılacak bir karar alarak oyunun PC versiyonunu satın alacaklar için tek bir bilgisayarda kullanım yapılacağını Steam sayfasına not düştü.

Tek PC’de Neden Israr Ediliyor?

FIFA 22 oynanış açısından önemli yenilikleri beraberinde getirirken bu türden bir kararın alınması PC kullanıcıları için oldukça olumsuz özellikler taşıyor. Alınan karar; iki adet bilgisayarı olanların iki bilgisayarda da oyunu oynamayacağı anlamına geliyor. Genelde tek Steam hesabına giriş yapılarak istenildiği kadar farklı bilgisayar üzerinden oyun oynamak mümkün oluyor. Ama EA aldığı karar ile bu durumun önüne geçmek istemiş gibi görünüyor.

DRM engellemesi olarak bilinen bu durum kapsamında FIFA 22 oynamak isteyenler sadece oyunu ilk olarak yükledikleri bilgisayara oyunu yükleyerek oynayabilecekler. Eğer anakart değişimi ya da format gibi durumlar olursa yine aynı şekilde oyunu tekrar satın alınması gerekecek.

Bu durumun neden yapıldığı ve kullanıcılar için çok büyük dezavantajlar içerdiği henüz net olarak belli değilken EA’dan resmi bir açıklamada gelmedi. Sadece Steam sayfasında belirtilen not kapsamında FIFA 22 oynamak isteyenler PC’de sadece tek bilgisayar üzerinden oyun oynayabilecek.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap