1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook’ta Gönderilen Arkadaşlık İsteklerini Görmek

Facebook’ta Gönderilen Arkadaşlık İsteklerini Görmek

featured

Sosyal medya dediğimizde aklımıza hiç şüphesiz Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, Vk, TikTok diye uzayan bir liste gelir. Facebook’ta tanıdığımız, tanımak istediğimiz insanlara arkadaşlık isteği göndeririz. Bazı insanlar arkadaşlık isteklerini onaylamaz veya silmez. Hatta facebook’ta arkadaşlık isteği yolladığımız kişi hayatını kaybetmiş, facebook kullanmayı uzun süre önce bırakmış, facebook hesabı çalınmış veya  facebook şifresini unutmuş olabilir. Bu durumda arkadaşlık istekleri askıda kalabilir. Makalemizi okuyarak facebook ta gönderilen arkadaşlık isteklerini görmeyi ve bu istekleri silmeyi öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki paragrafta Askıda kalmak kelimesini  ‘ istek yollanmış fakat karşı taraf tarafından kabul edilmemiş veya silinmemiş  arkadaşlık istekleri ‘ için kullandım.

Özellikle küçük ve orta ölçekli firmalar reklam, tanıtım amaçlı şahıslara arkadaşlık isteği gönderir. Bir facebook hesabında maksimum 5.000 arkadaş bulunabilir. Gönderilen arkadaşlık istekleri  karşı taraftan onaylanmazsa, istekler askıda birikmeye devam ederler.  Facebook, insanların rahatsız edilmelerini önlemek amacıyla yaptırım olarak ilkinde ‘ arkadaşlık isteği ve mesaj yollama özelliğini ‘ süreli olarak askıya alır. Sürekli tekrar eden işlemlerde ise Facebook bu profilleri kalıcı olarak kapatabilir, erişimlerini kalıcı olarak kısıtlayabilir.

Facebook’tan daha önce gönderdiğiniz arkadaşlık isteklerini görmek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayınız. Anlatım facebook’un 2020 Ağustos ayında yaptığı güncellemeyle geçtiği yeni arayüze aittir.

 

Facebook Gönderilen İstekleri Görmek

Ayrıca facebook’ta gönderilen istekler kısmını 2-3 ayda bir düzenli şekilde takip etmenizi öneriyoruz. Çalınan facebook hesaplarının sahte bayan profillerine dönüştürüldüğüne çevremizde çokça şahit olmuşuzdur. Saygınlığınıza zarar gelmemesi için bu kısmı belli zaman periyotlarında kontrol edin.

Facebook Hesabınıza Giriş Yapın

Facebook hesabımızda işlem yapabilmek için giriş yapmak şart. Telefon, tablet veya bilgisayarınızdan facebook’a giriş yapınız. Facebook’a zaten giriş yaptıysanız bir sonraki adıma geçin.

Facebook Profilinize Gidin

Vurgulamak için kırmızı dikdörtgen içine aldığım kısma tıklayınız eğer tıklayabiliyorsanız, direkt olarak şu linke tıklayın -> https://www.facebook.com/?sk=ff

 

Gönderilen İstekleri Gör Kısmına Tıklıyoruz

 

Kırmızı ile çerçeve içine aldığım kısma tıklayarak bir sonraki adıma geçebiliriz.

Yukarıda gördüğünüz üzere daha önce gönderdiğim arkadaşlık istekleri karşıma çıktı. İsteklerin hepsi şuanda kullanılmayan hesaplara ait.

Dip not : Arkadaşlık yollayacağınız kişinin, arkadaş sayısı 4.900 – 5.100 aralığında ise arkadaşlık isteği yollamamanızı öneriyoruz. Karşı tarafın arkadaş listesi dolu olduğu için, arkadaşlık isteğiniz askıda kalacaktır. Ünlü kişilerin facebook profilleri yerine facebook hayran sayfalarını takip ediniz.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap