1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook sayfası hakkında merak edilen sorular

Facebook sayfası hakkında merak edilen sorular

Facebook sayfası hakkında merak edilen sorular

Facebook sayfası hakkında merak edilen sorular arasında pek çok soru bulunuyor. Bu konu bu soruları cevaplayarak kullanıcıları merak içinde bırakmayacağız.

Facebook, dünyanın en büyük sosyal ağı olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle yetişkin insanlar tarafından kullanılıyor olsa da gençlerin de tercih ettiği bir platform olan Facebook, 2.4 milyar aktif kullanıcıya sahip. Facebook kullanan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen bazı kullanıcılar zaman zaman Facebook’ta bazı şeylerin nasıl yapıldığını merak edebilir. Bu konuda bu soruları cevaplamaya çalışacağız.

Facebook sayfası hakkında merak edilen sorular

Facebook kullanan ve Facebook sayfası yöneten bir kullanıcı, sayfanın nasıl kurulduğunu biliyor olabilir fakat yeni bir kullanıcı ise veya kendi sayfa oluşturmadıysa bu sayfanın nasıl kurulduğunu öğrenmek istiyor olabilir. Facebook’ta bir sayfa kurmak için öncelikli olarak Facebook’a girmek gerekiyor. Facebook’un ana sayfasında sol sekmede “Sayfalar” yer almakta. Burada “Yeni Sayfa Oluştur” seçeneği bulunuyor. Kullanıcılar bu seçeneğe bastıktan sonra sayfayı ayarlayabiliyor ve sonrasında sayfayı oluşturabiliyor. Sayfa oluşturma ekranının kullanıcılara sunduğu avantajlardan birisi önizleme kısmının bulunması. Önizleme ekranı, sayfanın nasıl göründüğüne dair bir bilgi sunuyor.

Facebook sayfası hakkında merak edilen sorular

Facebook sayfası hakkında merak edilen sorular arasında bir sayfanın ne kadar etkileşim aldığı, gönderilerin ne kadar takip edildiği olarak yer almakta. Bu soru genellikle kendi sayfasını büyütmek amaçlı açan kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Facebook sayfasında birkaç paylaşım yaptıktan ve bir süre bekledikten sonra kullanıcılar hemen sayfaya gelerek sol sekmede bulunan “İstatistikler” menüsüne giriş yapabilir. Burada gönderiler ile ilgili etkileşim, sayfa beğenmesi ve diğer pek çok veri yer almakta. Sayfayı yöneten kişi bu ekran üzerinden sayfanın ne durumda olduğunu görebiliyor. Ayrıca sayfanın ana ekranında da mini bir istatistik ekranı yer almakta. Sayfa sahipleri bu ekran üzerinden özet durum hakkında veri alabiliyor.

Yeni açılan sayfalar takipçilere erişmeye başladıktan sonra belki de saldırıya uğrayabiliyor veya çok fazla küfürlü yorum alabiliyor. Bu gibi durumların önüne geçmek için küfürlü paylaşım yapan kullanıcıların engellenmesi sağlanabilir. Facebook sayfası hakkında merak edilen sorular arasında yer alan bu sorunun cevabını vermek gerekirse kullanıcılar öncelikle sayfa ayarlarına girmeli. Burada “Kişiler ve Diğer Sayfalar” kısmı bulunuyor. Bu kısımda kullanıcı sayfadan engellemek istediği kişiyi bularak o kişiyi “Sayfada Engelle” butonu ile birlikte engelleyebilir. Bu özellik ile birlikte kişi sayfayı görebilir fakat sayfada herhangi bir işlem yapamaz. Ayrıca engellenen bir kişinin sayfadaki beğenisi de kaldırılır fakat kişi sonradan sayfayı beğense de herhangi bir yorum yapamaz.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap