1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur ?

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur ?

featured

Zaman zaman insanlar sosyal medyadan uzaklaşmak ister. Çünkü sosyal medyada olmadığı gibi gözükmeye çalışan insanların varlığı çok fazladır.  Bu insanlardan rahatsız oldukça, insanlar sosyal medyadan soğur. Bu gibi durumlarda sosyal medyadan ( konu facebook ile alakalı olduğu için facebook’tan ) uzaklaşmak için iki yöntem bulunmaktadır. Birinci yöntem facebook hesabını dondurmak , ikinci yöntem ise facebook hesabını silmektir.. Facebook hesabını dondurma linki makalenin en altında paylaşılmıştır. Eğer nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz resimli nasıl yapılır anlatımını dikkatlice okuyunuz. Eğer okuyacak vaktiniz yoksa veya biliyorsanız makalenin en altına inebilirsiniz.

Facebook Hesabını Dondurmak ve Silme Arasındaki Farklar

Kısa ve öz şekilde anlatmak gerekirse ;

  • Hesabınızı dondurduğunuz geçici olarak görünmez olursunuz ve bu sürede hesabınızı kullanmamanız gerekir. Tekrar giriş yaptığınızda hesabınız tekrar aktif hale gelecektir.
  • Hesabınızı sildiğinizde ise tüm verileriniz sildiğiniz hesapla birlikte silinecektir. ( Verilerden kasıt ; fotoğraflar, videolar, arkadaşlar, mesajlar vb. kişisel veriler )

Eğer facebook’a ileride geri dönmeyi düşünüyorsanız, facebook hesabınızı dondurmanız önerilir.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur ?

  • Öncelikle facebook hesabımızın açık olduğundan emin oluyoruz.

  • Anasayfanın sağ üstünde bulunan ‘ aşağı ok ‘ simgesine tıklıyoruz ve ardından açılan menüde ‘ Ayarlar ve Gizlilik ‘ kısmına tıklıyoruz.

  • Yeni açılan sayfanın sol bölümünde bulunan ‘ Facebook Bilgilerin ‘ kısmına tıklıyoruz.

  • Yeni açılan sayfada Hesabı dondur seçeneğini işaretleyelim.
  • Ardından sağ altta bulunan Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et Yazısına tıklayalım.

İşlem tamamdır. Facebook’suz yaşama hoşgeldiniz 🙂

 

Facebook Hesap Dondurma Linki

Yukarıdaki anlatım işlemi manuel olarak yapmak isteyen arkadaşlar için paylaşılmıştır. Yukarıdaki son adımdaki sayfaya aşağıdaki linke tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

Facebook hesap dondurma linki

Merak ettikleriniz için aşağıdan yazımıza yorum yapabilir  veya iletişim kısmındaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Bugüne kadar sitemize göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz. İyi ki varsınız !

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap