1. Ana Sayfa
 2. Güncel Yazılar
 3. Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ?

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ?

featured

Zaman zaman insanlar sosyal medyadan uzaklaşmak ister. Çünkü sosyal medyada olmadığı gibi gözükmeye çalışan insanların varlığı çok fazladır.  Bu insanlardan rahatsız oldukça, insanlar sosyal medyadan soğur. Bu gibi durumlarda sosyal medyadan ( konu facebook ile alakalı olduğu için facebook’tan ) uzaklaşmak için iki yöntem bulunmaktadır. Birinci yöntem facebook hesabınını silmek , ikinci yöntem ise facebook hesabını dondurmaktır. Facebook hesabı silme linki makalenin en altında paylaşılmıştır.  Silmeden önce Facebook Hesabını Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler kısmını dikkatlice okumanız önerilir. Dileyenler resimleri uygulayarak da hesabını silebilir.

Facebook Hesabını Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 • Facebook hesabınızı sildikten sonra, yeniden facebook’a katılmak isterseniz; sıfırdan hesap açmanız gerekir.
 • Arkadaş listeniz, fotoğraflarınız, mesajlarınız ve diğer kişisel bilgileriniz olduğu gibi silinir, geri alınamaz.
 • İleride tekrar hesabınızı açmak isterseniz, açamazsınız. Eğer böyle bir düşünceniz var ise ; facebook hesabınızı dondurmanız önerilir.

Dondurulan hesaplar tekrar giriş yapılmadığı sürece görünmez olurlar. Siz ne zaman facebook’a tekrar giriş sağlarsanız o zaman tekrar aktif olurlar. Yani kısaca anlatmak istenilen dondurma işlemi facebook’u geçici kapatma işlemidir, hesabı silmek ise hesabı kalıcı olarak kapatma işlemidir.

 

Facebook Hesabı Nasıl Silinir ?

 • Öncelikle facebook’a giriş yapıyoruz.

 • Facebook ana sayfasında bulunan 1 numara ile gösterdiğimiz aşağı ok kısmına tıklıyoruz. Ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunmaktadır.
 • Daha sonra açılan menüde 2 numara ile gösterdiğimiz ‘ Ayarlar ve Gizlilik ‘ kısmına tıklıyoruz.

 • 3 numara ile gösterdiğimiz ‘ Facebook Bilgilerin ‘ kısmına tıklıyoruz.

 

 • Yeni açılan sayfada en altta bulunan ‘ Dondurma ve Silme ‘ kısmına tıklıyoruz.

 • Açılan sayfada  ‘ Hesabı Kalıcı Olarak Silme ‘ seçeneğini işaretliyoruz ve sağ altta bulunan ‘ Hesabı Sime İşlemine Devam Et ‘ e tıklıyoruz ve işlem tamam.

Facebook Hesabı Silme Linki

Ayrıca yukarıdaki son işleme, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Facebook hesabı silme linki sayesinde yukarıdaki adımlar ile tek tek uğraşmayarak direkt olarak hesabı silme sayfasına ulaşırsınız.

Facebook Hesabı Silme Linki

 

Aklınıza takılan her türlü soru için lütfen yorum kısmını kullanın. Sitemize gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler. İyi ki varsınız !

Yorum Yap
 • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap