1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook Business Manager Nedir?

Facebook Business Manager Nedir?

featured

Bu makalemizde reklam sistemlerinin olmazsa olmazlarından birisi olan Facebook Business Manager hakkında sizlere bilgiler sunacağız. Facebook, bildiğiniz gibi zaman içerisinde Instagram ve Whatsapp uygulamalarını da alarak gücüne güç kattı.

Tabi ki online sosyal medya reklamcılığı konusunda da Google’dan sonra dünyanın en önde gelen sistemlerinden birisi oldular. Tabi ki bu sosyal medya reklamcılığı yönetmeniz gereken gelişmiş bir sistem de gerekiyordu ister istemez. İşte Business Manager bu noktada devreye giriyor. Hemen konu üzerinde etraflıca durarak fikir edinelim.

Facebook Business Manager Nedir?

Facebook Business Manager, sosyal medya ortamında Instagram ve Facebook reklamlarınızı tamamen yönetebildiğiniz özel bir yönetim panelidir.

Facebook, bireysel ve kurumsal olmak üzere artık milyonlarca kullanıcıya erişti. Instagram reklamları da olmak üzere zaman içerisinde ciddi gelişmeler meydana geldi. Instagram ve Facebook reklamlarınızı gelişmiş bir şekilde profesyonelce yönetebilmeniz için zaman içerisinde Facebook yazılım ekibi bu sistemi geliştirdi.

Bu sistem içerisinde birbirine bağlı tüm Facebook ve Instagram hesaplarınıza ve hatta web sitelerinize ait reklamları yönetebiliyorsunuz. Gelişmiş demografik hedeflemeler sayesinde reklamlarınızın doğrudan hedef kitleye ulaşmasını da sağlıyorsunuz. Bütçe yönetimi konusunda da sunduğu imkanlar son derece tatmin edici diyebiliriz.

Facebook Business Manager Nasıl Kullanılır?

Facebook Business Manager, aslında kullanım açısından biraz profesyonellik isteyen bir panel demek mümkün. Zaman içerisinde web sitemizde bu konu ile alakalı olarak yeni bilgileri sizlere sunacağız. Ancak ilk girdiğinizde panel sizlere muhakkak ki karmaşık gelebilir.

Panel içerisinde son derece gelişmiş özellikler olduğu için tabi ki bunu bir düzen içerisinde sunmak da mesele. Sistemi deneyerek ve biraz da kurcalayarak öğrenmek mümkün hale geliyor. Facebook ve Instagram hesaplarınızı Business Manager üzerine bağlayın.

Bu işlemin ardından zaten panel üzerinden kolayca reklamlarınızı verebilme ve yönetebilme şansına da sahip olabileceğinizi asla unutmayın. Yakın bir zaman dilimi içerisinde web sitemizde sizlere Business Manager ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri resimli anlatımlar ile sunma yoluna gideceğiz.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap