1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Euro Truck Simulator 2 Multiplayer Resmi Olarak Duyuruldu

Euro Truck Simulator 2 Multiplayer Resmi Olarak Duyuruldu

featured

Simülasyon oyunları denilince ilk akla gelen oyun olan ve kendisine özel bir hayran kitlesi barındıran Euro Truck Simulator 2 için uzun zamandır multiplayer desteği bekleniyordu. Aslında yıllardır TruckerMP modu sayesinde oyuncular oyunu multiplayer olarak oynama imkânı buluyordu. Ancak şimdi yapılan açıklamaya göre resmi olarak multiplayer desteği oyuna gelecek.

Euro Truck Simulator 2 Multiplayer Desteği Geliyor

Euro Truck Simulator 2 multiplayer desteği uzun zamandır bekleniyor olmasına rağmen şimdiye kadar resmi bir açıklama gelmemişti. Sonunda ise alınan ilk bilgilere göre SCS oyuna çoklu oyuncu desteği sunmaya hazırlanıyor. Sadece Euro Truck Simulator 2 için değil aynı zamanda American Truck için de çoklu oyuncu desteği gelmiş olacak. İkisi için de şimdilik deneysel açık beta şu anda mevcut bulunuyor. Çok oyunculu mod kapsamında sekiz oyuncunun aynı anda hareket etmesini sağlayacak bir sistem yapılmış olacak. Sekiz oyuncu tümü aynı işi alabilirken yapay zeka da trafiği ve hava durumunu ayarlayacak. Böylece oyuncular aynı anda yük taşıyacaklar ve yolda birbirleri ile karşılaşabilecekler.

ETS 2 Multiplayer Detayları

Her iki oyun için de multiplayer desteği yakın zamanda tüm oyuncular için sunulmak isteniyor. Aslında yıllardır yan bir mod sayesinde oyuncular multiplayer oynama imkânı bulabiliyordu. Ancak resmen çok oyunculu desteğin gelmesi oyun için önemli bir avantaj yaratmış olacak. SCS tarafından yapılan açıklamada şimdilik çok oyunculu modun beta testlerinin başladığı da duyuruldu. Hatta 1.41 güncelleme deneysel betaya katılmak isteyen oyuncular da SCS’nin internet sitesinde yer alan bilgileri takip ederek oyunun beta sürümünü de oynamaya başlayabilecekler.

Tam olarak şimdilik çok oyunculu desteğin ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor. Ancak çok uzun bir süre olmadan oyuna entegre edilmesi bekleniyor. Bunun yanında çok oyunculu oynanış grafik açıdan herhangi bir sorun yaratmayacak. Fakat oyuncuların önerilen internet bağlantısına sahip olması gerekecek. Güncel olarak Euro Truck Simulator 2 sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i5-650 veya AMD Ryzen 3 1200 – 3.5 Ghz
  • Bellek: 4 GB RAM,
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 730 / AMD Radeon R7 240
  • VRAM: 2 GB VRAM
  • Depolama: 10 GB HDD kullanılabilir alan
  • DirectX: 10

 

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap