1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. En İyi Şehir Kurma Oyunları

En İyi Şehir Kurma Oyunları

featured

En iyi şehir kurma oyunları oyunculara hayallerindeki şehri kurmaları için çok özel bir fırsat sunuyor. Genelde bu türden oyunları oynamayanlar için monoton gelmesine rağmen şehir kurma oyunları sevenleri için çok uzun süreli oyun deneyimi yaşatıyor.

Cities: Skylines

Şehir kurma oyunları arasında sürekli yenilenen, güncelleme alan ve yeni DLC’ler çıkararak kendisini geliştirmeye devam eden Cities: Skylines en çok oynanan oyunların başında geliyor. 2015 yılında çıkmasına rağmen günümüze kadar popülerliğini kaybetmemesindeki etmen geliştiricilerin belirli aralıklar ile yeni ek paketler ve güncellemeler sunuyor olması. Aynı zamanda Cities: Skylines grafik kalitesi açısından da kullanıcıları tatmin etmeyi başarıyor. Oyunda şehir kurmaya yönelik pek çok istek gerçekleştirilebiliyor. Aynı zamanda çok büyük şehirler kurmak da mümkün. Kolay oynanabilen ara yüzü sayesinde de acemi oyunculara da oyun hitap etmeyi başarıyor.

Surviving Mars

Çok oynanan şehir kurma oyunları arasında ilginç konusu ile öne çıkan Surviving Mars dünya yerine Mars’ta şehir kolonileri kurmayı sağlıyor. Cities geliştirici ekibinin tasarladığı oyunda Mars’ta ideal koşulları yaratmak gerekiyor. En az kaynaklar ile en yüksek verimde kolonilerin tasarlandığı oyun dinamik yapısı ile uzun süreli oyuncu deneyimi sağlamayı da başarıyor.

Tropico Serisi

Tropico serisi şehir kurma oyunları arasında kendisine özgü dinamikleri ile öne çıkıyor. Sadece şehir kurmak değil aynı zamanda şehri yönetme oyunu da olan Tropico serisinin en son altıncısı çıktı. Geliştiricilerin 6’ncı oyuna kadar seriyi getirmiş olmaları oyunun sağladığı başarıyı yansıtıyor. Oyunda özellikle başkan olarak isterseniz ülkenizi iyi bir şekilde yönetebilir, dilerseniz diktatör olabilirsiniz. Ayrıca şehir kurma oyunlarında çok görülmeyen ordu yönetimi de yine Tropico’da mevcut.

SimCity

Her ne kadar şehir kurma simülasyonları arasında SimCity çok ayrı bir yere sahip olsa da ne yazık ki pazardaki birinciliğini koruyamadı. SimCity’nin 2013 yılında çıkan oyunu oyuncular tarafından çok beğenilmedi ve oyundaki çeşitli hatalar da oyun severler tarafından SimCity’nin çok tercih edilmemesine yol açtı. Ancak SimCity 4 hâlâ şehir kurma oyunları arasında çok başarılı bir örnek olarak değerlendirilerek oyun severler tarafından tercih ediliyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap