1. Ana Sayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. En İyi Ekran Kartı Modelleri ve İncelemesi

En İyi Ekran Kartı Modelleri ve İncelemesi

en iyi ekran kartı modelleri

Bilgisayarlar için olmazsa olmaz donanımlar arasında şüphesiz ekran kartı bulunuyor. Farklı amaçlar için kullanılması sebebi ile ekran kartları, görsel destekli programlar için gerekli bir donanım olarak görülüyor. Bu sebeple de en iyi ekran kartı modelleri bilgisayar kullanıcılarının, bilgisayar ararken dikkat ettiği özellikler arasında. Oyun oynamak, güçlü programları çalıştırmak ve daha birçok farklı amaç doğrultusunda iyi bir ekran kartına gereksinim duyuluyor. Fakat dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ise ekran kartın, bilgisayarın diğer donanımları ile uyumlu olması. İşte 2020 yılı itibari ile en iyi ekran kartları ve özelliklere ilişkin detaylar.

Sapphire Nitro+ RX 590

en iyi ekran kartı modelleri

Fiyat performans açından rakiplerinden bir adım önce olan Sapphire Nitro+ RX 590, gelişmiş soğutma sistemi ile aşırı ısınmalara karşı dayanaklı. Aynı zamanda 8 mm ve 6mm olmak üzere ikişer krom kaplı bakır ısı borusu ile uzun süreli soğutma sağlanıyor. Tasarım olarak kendinden önceki seriye benzer tasarımlara sahip olan kart, FPS olarak 1920 x 1080 çözünürlükte akıcı bir performans sunuyor. 2x Display Port, 2x HDMI, HDCP Standart ve DVI bağlantısı olan kartın çözünürlük desteği ise 5120 x 2880. Piyasa fiyatı ise ortalama olarak 2 bin 145 TL olarak geçiyor.

Nvidia GTX 1660 SUPER

en iyi ekran kartı modelleri

Ekran kartı deyince akla gelen ilk marka olan Nvidia’nın GTX 1660 SUPER modeli ise fiyat performans olarak orta üstü bir kart olmakla birlikte 6 GBGDDR6 bellek, 192 bit ara yüz genişliği, 7680 x 4320 ekran çözünürlüğü desteği ile en iyi ekran kartı modelleri arasındaki yerini alıyor. Piyasa fiyatı 2 bin 400 TL civarında olan kart, 336 GB/s bant genişliği sunmakla birlikte diğer kartlardan en büyük farkı ise VRAM olarak sunduğu seçenek. Özellikle fiyatına göre oldukça yüksek bir performans sunan kart 2020’nin en çok tercih edilen kartlar arasında yer alıyor.

MSI GeForce GTX 1050 Ti

en iyi ekran kartı modelleri

2020’nin en çok tercih edilen bir diğer fiyat performans kartı ise 1050 Ti. Çift fanı ile soğutmada başarılı olan kart, 1752 Mhz çekirdek frekans hızı ve bin 600 TL civarındaki fiyatı ile özellikle oyuncuların orta üstün olarak tercih ettiği bir karttır.

ASUS ROG StrixRadeon RX 5700 XT

en iyi ekran kartı modelleri

ASUS’un sağladığı AMD ekran kartı da yeni nesil en iyi ekran kartı modelleri arasında yer alıyor. 0dB ile oldukça sessiz çalışan ekran kartı özellikle oyuncular için sessiz bir deneyim sunuyor. Aynı zamanda 3 adet fanı bulunan kartın AuraSync özelliği sayesinde ışıklandırması da bulunuyor ve kullanıcılar bunları bilgisayar ara yüzünden değiştirme olanağı sunuyor. 7680 x 4320 çözünürlük desteği, 256 bit ara yüz genişliği ile piyasada 4 bin 400 TL civarında satılıyor.

NVIDIA RTX 2080 TI

en iyi ekran kartı modelleri

Yeni nesil oyuncu kartları arasında bulunan Nvidia’nın yeni gözdesi RTX 2080 Ti şimdiden birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Turing mimarisi ile üretilen kart üç fanı, 7680×4320 ekran çözünürlüğü, Directx 12 teknolojisi, 11 GB bellek boyutu ile 11 bin TL civarında bir fiyat ile en iyi ekran kartı modelleri arasında bulunuyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap